Přijel sice nováček, ale velmi silný, byť v prvním kole padl doma s Pískem. To Hostouň minule bodovala, i když na place Povltavské se jí herně tolik nedařilo. O to víc chtěla uspět v prvním domácím utkání a brzy také díky Vlasákově trefě vedla. Jenže po aktivním nástupu hra zelenobílých uvadla a lepší byli hosté. Chvílemi měli velký tlak, ale tři velké šance do poločasu neproměnili i díky skvělému Tetourovi v bráně.

Jenže po přestávce se obraz hry nezměnil, domácím se nedařilo a bylo otázkou času, kdy soupeř začne dávat branky. Po zpětné přihrávce na úroveň šestnáctky se to povedlo kapitánu Malechovi (53.) a čtvrt hodiny po něm rychlý výpad hostů skončil smolnou tečí Charváta a vlastním gólem, který zápas rozhodl.

Hostouň se probudila až v úplném závěru, kde nebyla daleko od vyrovnání, ale tentokrát jí štěstí nepřálo.

"Když vám po zápase řekne Verner Lička, že jsme dle jeho názoru hráli prvních 30 minut jeden z nejlepších fotbalů, co kdy na této úrovni viděl, tak je vám líto, že si ze zápasu neberete žádný bod," litoval trenér Hostouně Dominik Rodinger.  Uznal však i velký charakter a touhu soupeře zápas otočit. "V poločase jsme si řekli pár věci, ale i tak navázali na konec první půle, kdy byli lepší. Bohužel jsme dostali gól, kdy jsme nezachytili hráče z druhé vlny a druhou branku si dal smolně po odrazu Charvi. Závěr patřil nám, měli jsme dvě 100% příležitosti, které jsme bohužel neproměnili a tak jsme začali prohrou doma podobno té loňské s Motorletem. Musíme se zlepšit," dodal zklamaný trenér Hostouně.  

Hostouň – České Budějovice B 1:2 (1:0). Branky: 17. Vlasák - 53. Malecha, 67. Charvát (vl.). Rozhodčí: Severýn. ŽK: Neruda, Mentberger, Kubáň - Malecha, Bečvář, Krch. Diváků: 100.

Hostouň: Tetour - Bízek, Zahranychnyy, Kosík (59. Charvát), Paullizzi (77. Hájek), Miker (64. Mentberger), Januška (64. Kubáň), Vlasák, Novák F., Hucek, Neruda (77. Houdek).


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …