Kott je postavou malý, ale hodně pracovitý a zároveň šikovný středopolař. Ve Velvarech se mu skvěle povedlo podzimní utkání v dresu Dukly B, kde vedení Slovanu hned zaujal. „Mně se tedy jeho výkon líbil strašně,“ má jasno předseda klubu David Vedral, který je tak velmi rád, že jednání s Duklou klapla a Kotta se povedlo podepsat na přestup.

Tomáš Kott je členem velké fotbalové rodiny. Hrával jeho táta Karel (za Unhošť či Sýkořice), nejstarší brácha Martin byl roky oporou Hřebče a byl i u její velké pouti do krajských soutěží. Další bratr Karel hrával také za Kladno. Nejmladší Tomáš měl velký talent a také kliku, protože ročník 1999 byl v Kladně hodně nadaný a měl výborné trenéry Tomáše Abrhama, Ivoše Pihrta nebo Lukáše Soudka. Kromě Kotta došli až do ligových celků Lukáš Pihrt, Jakub Kadár či Zdeněk Ondrášek (dnes Velká Dobrá), báječně hráli i další kluci.

Další posila do brány

Velvary musely sehnat také náhradního gólmana, tím je Jan Šťovíček také z Dukly (půlroční hostování). Sice byly dohodnuté s Martinem Otáhalem, jenž také odchytal v závěru podzimu jeden přípravný zápas, ale k překvapení Davida Vedrala nakonec bude chytat za Kolín. „Na tréninku mi trenér Janeček radostně povídá, že sehnal brankáře a já se rozčílil proč, když jich máme tolik. Vůbec jsem totiž nevěděl, že si Otáhal vše rozmyslel. V sobotu pak koukám, proč s námi jede na zápas do Hradce Michal Majtaník z béčka. Tam mi kluci to teprve vysvětlili,“ usmíval se David Vedral.

Zápas s Vlašimí

Velvarští sehnali dalšího skvělého soupeře do přípravy. Oslovila je druholigová Vlašim, jíž vypadl zápas se Slavií. Oba celky se tak utkají ve Vlašimi 22. ledna od 10 hodin. „Měli jsme hrát proti Štětí, ale omluvíme se jim. Hráli jsme spolu už přípravu v listopadu,“ dodal David Vedral.

Mario Lička (v bílém) byl tady ještě protivníkem Hostouně, vpravo je i další navrátilec do dresu áčka Sokola  Tomáš Marek.
Bývalí reprezentanti Lička a Marek pomohou Hostouni
Fotbalová příprava: ligový Hradec Králové (v bílém) si pozval Velvary a porazil je 6:2.
FOTO, VIDEO: Hradec zaskočil Velvary v úvodu, hostům pomohl návrat k jistotě