Dlouhatánská cesta za Pardubice skončila fotbalistům Velvar až před půlnocí. Domů se vrátili s bodem a náladu jim vylepšil jen šikovný mladík Kafka, který sice nemohl hrát, ale zařídil do autobusu internet, díky němuž tým mohl sledovat finále Ligy mistrů.

Mužstvu to trochu zlepšilo náladu, protože zápas v Ústí nad Orlicí prohrálo zbytečně. Když už z řady šancí jedna vyšla a stoper Obrtlík perfektní rybičkou po rohu otevřel v 68. minutě skóre, tak ho Velvary neudržely. V 83. minutě měl tutovku Tenkl po centru Vopata, jenže hlavičkoval slabě a vzápětí přišel podle hostů jasně otočený roh a z něj po závaru vyrovnal Souček.

I tak mohly ještě Velvary vyhrát, ovšem Vopat po akci Doležala pálil jen do břevna a šlo se na penaltový rozstřel. V něm byl v hlavní roli opět Obrtlík. Stejně jako před týdnem proti Benešovu nedal a druhý bod tak brali stoprocentní domácí.

„Osm hodin v autobuse a jediný bod. Bohužel navíc s tím, že jsme hráli velmi dobře a i bez tria zraněných Šalda, Kafka, Kalaš jsme měli vyhrát. Aspoň jsme viděli tu Ligu mistrů,“ ulevil si předseda Slovanu David Vedral. A připomněl jednu zajímavost: při nedostatku hráčů si premiéru v ČFL odbyl hráč béčka Bretšnajdr. Dokonce mohl jednou vypálit, ale ještě to chce nějaké zkušenosti…

Ústí nad Orlicí – Velvary 2:1 PK (0:0). Branky: 82. Souček – 68. Obrtlík. Rozhodčí: Benedikt. Diváci: 220

Velvary: Měsíček – Kovařík, Obrtlík, Ludvík, Nosek - Vopat, Havel, Tenkl (60. Doležal), Polák - Pavlíček, Müller (83. Bretšnajdr).