V prvním dějství neproměnili své střelecké příležitosti Šollar, Vopat a Bulíř, aby ke kritické situaci došlo ve 34. minutě, kdy na hranici velkého vápna Mešič fauloval Cháberu, ale sudí Šulcová penaltu neodpískala.

Tlak Velvar gradoval po přestávce. Do zakončení se postupně dostávali Šollar s Bulířem, ale jak už bylo předesláno, brozanský gólman čaroval. Jeho spoluhráči se sice pokoušeli o brejky, do zakončení a k ohrožení domácího brankáře se dostali jen dvakrát. Touha hostitele po plném bodovém zisku vyvrcholila v 84. minutě. To byl faulován Valenta a kapitán Vopat proměnil pokutový kop. Pojistku mohl vzápětí přidat Polák, ale náhradníka za Němce (zranil se při dopadu na zem) Lipše nepřekonal.

„Zápas plný oboustranné bojovnosti, ve kterém jsme si vytvořili více šancí, ale ty neuvěřitelným způsobem pokryl hostující gólman Němec. Škoda! Měli jsme spíš volit techničtější způsob zakončení a nemuseli jsme se tak nervovat až do jeho samotného závěru,“ hodnotil autor proměněné penalty, kapitán Ladislav Vopat.

„Vyhráli jsme gólem z penalty, což nemám zrovna dvakrát rád, ale byla odpískána poprávu. Už ten Mešičův zákrok na Cháberu v prvním poločase rozhodčí Brozanům odpustila. Přestože jsme v zápase neodvedli takový výkon, jaký bychom si přáli, ty tři body si kluci za své nasazení určitě zasloužili,“ konstatoval po utkání šéf vítězů David Vedral.

„Předvedli jsme tady jeden z těch lepších výkonů a svými bravurními zákroky nás podržel brankář Němec. Pokud jde o tu penaltu, tak nejsem schopen říct, zda byla nebo ne. I přes porážku doufám, že nás dnešní výkon nakopl k tomu, abychom v dalších zápasech byli úspěšnější,“ přál si asistent trenéra Brozan Ján Kudlička.

Slovan Velvary - Sokol Brozany 1:0 (0:0). Branky: 84. Vopat z PK. Rozhodčí: Šulcová, Diváků: 230.

Velvary: Měsíček – Valenta, Ippolito, Rubeš, Chábera - Bulíř (80. Dolejší), Krištof (46. Polák), Vopat (K, 91. Havránek), Dvořák (66. Müller) - Tenkl - Šollar (67. Kafka).

Brozany: Němec (77. Lipš) – Mešič, Obrtlík, Luzin, Bubeníček – Jakš, Cibulka (K), Hloušek (68. Walter), Hovsepyan - Turek (58. Pavlíček) - Chukwuma (35. Bories).

Mojmír STRACHOTA