Zápas samotný sedl spíš domácím. Hosté sice měli nadějné náznaky, kdy se mohli dostat do šance, jenže pár prostrkávaček na Vopata či Kafku nevyšlo a nakonec šli do vedení domácí. V závěru půle jim hosté nabídli po vlastním autu zbytečný roh a po něm Nikodém na zadní tyči po tečovaném míči doklepl pohodlně do Měsíčkovy brány.

Velvarští začali druhý poločas s touhou vyrovnat, jenže srazila je situace ze 63. minuty. Vopat přihrával do tutové šance Doležalovi, ale špatně a z brejku udeřili domácí podruhé Ptáčkem. Slovan mohl ještě vrátit do utkání střídající Pospíšil, jeho hlavičku však brankář Volšík vytlačil. V 82. minutě už Volšík chyboval, když nechytil vysoký centr a Obrtlík snadno snížil, ale na zvrat už Velvarzy sílu nenašly a odjely poraženy.

„Bohužel to byl spíš výlet než fotbal. Chyběly nám chuť a touha vyhrát, to mě trochu zklamalo. Domácí nepředvedli nic světoborného, ale chuť vyhrát ukázali a zaslouženě mají body,“ přiznal předseda Slovanu David Vedral.

Ještě víc naštvaný byl v půl deváté večer, kdy výprava při návratu zjistila na benzince, že jejich kabinu během utkání navštívil zloděj! "Šesti nebo sedmi klukům se ztratili peníze, celkem je to 4700 korun. Zbytek si je naštěstí nechal v autobuse," řekl Deníku Vedral. Ten okamžitě psal dopis na FAČR. "Na podzim se Živanicím nelíbilo, jaké máme střídačky, že s tímhle nemůžeme hrát ČFL, ale samy mají na hřišti větší problémy - krade se tam," namířil do soupeřových řad.

Živanice – Velvary 2:1 (1:0). Branky: 41. Nikodém, 63. Ptáček – 82. Obrtlík. Rozhodčí: Černý.

Velvary: Měsíček – Nosek, Obrtlík, Ludvík, Kovařík (64. Kalaš) - Vopat, M. Polák (54. Havel) Tenkl, Pavlíček, Doležal (78. Pospíšil) – Kafka.