"Známe kvality i zdravou ctižádost soupeře,” zmínil o přestávce trenér hostujícího celku Karel Krejčík, který do utkání proto poslal i tři hráče z prvoligového kádru.

První gólovku měl na noze po centru Vopata na hranici malého vápna Pek. Jeho ránu napříč brankou ale stačil hostující brankář Čábelka nohou reflexivně vyrazit.

O výsledku se tak rozhodovalo až po přestávce a na první zásah do černého nečekalo dlouho. V 46. minutě připravil střídajícího Valentu ve vápně o míč Březák, aby jeho střílený centr poslal plackou za záda bezmocného Šťovíčka Mahr – 0:1.

Pro hostitele mohlo být ještě hůř v 63. minutě, kdy z hranice velkého vápna opět aktivní Březák vyslal tvrdou ránu, ale velvarský gólman ji stačil pokrýt. Od toho okamžiku měli až do závěrečného hvizdu herní převahu Velvarští.

“Na to jak jsme měli více jak hodinu zápas pod kontrolu, musím objektivně uznat, že domácí si vytvořili mnoho šancí, ale propadli v zakončení,” hodnotil průběh utkání hostující trenér Krejčík. “S mým protějškem musím souhlasit, stihli jsme alespoň v 78. min. dorážkou Kotta vyrovnat, když řada centrovaných míčů, jako například po hlavičce střídajícího Rubeše, skončila mimo brankovou konstrukci,” přidal svůj pohled trenér Slovanu Pavel Janeček.

Slovan Velvary – FC Hradec Králové B 1:1 (0:0). Branky: 78. Kott - 46. Mahr. Rozhodčí: Štrincl, Diváků: 100.

Velvary: Šťovíček - Šimkovský, Drozda, Šustr, Chábera (75. Luong) - Stárek (68. Rubeš), Havránek, Kott, Pek (46. Valenta) - Vopat - Šlegl (60. Kafka).

Mojmír Strachota


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …