Bývalý známý rozhodčí Paták výrazně zasáhl do koncovky duelu ve Varech, když v závěru zápasu nařídil proti hostům za stavu 2:4 sporný pokutový kop a ještě ho nechal opakovat. Ještě větší emoce vzplály následně, když vyloučil hostujícího Vopata, jemuž přetekly nervy. Přesto Velvary uhájily výhru 4:3.

Ale od začátku. Ten patřil jednoznačně domácím Západočechům, kteří šli bleskově po rohu do vedení a v 17. minutě měli k dobru už náskok 2:0 po krásném prudkém lobu Tůmy. Jenže hosté zaskočili domácí dlouhými auty a hlavně díky nim bylo bleskově srovnáno. Nejdřív se Doležalův dlouhý hod dostal až Polákovi, jenž ze skrumáže snížil, po chvíli těžil ze stejné akce Pavlíček – 2:2.

Velvarští byli v utkání o něco lepším týmem a obrat skóre se jim povedl po hodině hry, kdy Obrtlík vysunul na půlce do dlouhého sóla Vopata a ten nezaváhal. Domácí, které vede i nedávný trenér Tuchlovic a ještě dříve také Kladna Dan Drahokoupil, pak vsadili na hru vabank, vysouvali při standardkách brankáře Cháru před branku Slovanu a ten risk perfektním brejkem potrestal – do prázdné zakončoval Pavlíček.

Pak už přišly hektické chvilky. Nejdřív přísná penalta, kterou Měsíček chytil, ale rozhodčí Paták ji nechal opakovat – Mandula 3:4. Už to na hřišti vřelo a Vopat nervy nezklidnil – dostal po zásluze červenou. To už pochodovaly nervy oběma stranám, nicméně zápas se nakonec dohrál a Velvary už výhru uhájily. „Trochu nemohu pochopit, proč se to stalo, když se soutěž jen dohrává a nikomu o nic závratného nejde. Celkově jsme byli lepší, a kdyby byl v pohodě i rozhodčí, vyhráli bychom jasněji,“ mínil předseda Slovanu David Vedral.

Karlovy Vary – Velvary 3:4 (2:2). Branky: 2. Maňák, 17. Tůma, 88. Mandula (pen.) - 20. Polák, 29. a 78. Pavlíček, 58. Vopat. Rozhodčí: Paták. ČK: 88. Vopat (V). Diváků: 200.

Velvary: Měsíček – Kovařík, Obrtlík, Ludvík, Nosek – Vopat, Tenkl (66. Kalaš), Polák, Pavlíček, Doležal – Müller.