V prvním dějství byli pilnější hosté, v tom druhém Velvarští. Rozhodnutí o vítězi padlo až v samotném závěru fotbalové bitvy z diskutabilně nařízeného pokutového kopu, kdy po skrumáži ve vápně došlo ke kontaktu Obrtlíka s jedním z protihráčů.

Po jeho odpískání bylo kolem sudího Lafeka pěkně rušno, stejně tak i v ochozech. Vše se podařilo dostat do normálu s pomocí pořadatelů, kteří si vysloužili pochvalu delegáta FAČR Josefa Petery za to, jak situaci nejen během inkriminovaného momentu, ale i po závěrečném hvizdu zvládli.

V prvním poločase Svoboda, především pak Hašek nechali vyniknout brankáře Šídla, jenž zaskočil povedeně za jedničku Měsíčka, a to po lobu a hlavně po přímáku, který stihl z šibenice vytlačit konečky prstů. Jedinou obrovskou šanci domácího Poláka ve 22.min. charakterizoval výstižně trenér Pavel Janeček: „To byla gólovka jako …“, aby jeho protějšek Michal Mašek konstatoval: „Snad nás tenhle výprodej po utkání nebude mrzet!“

V druhém poločase nejprve v 51.min. vypálil projektil z 30 metrů Havel, ale ten jen proletěl kousek od pravé šibenice Frydrychovy branky. Po něm se mohl dvakrát zapsat do střelecké listiny Doležal: „Ani jednou jsem netrefil balon podle svých představ, škoda!“ litoval.

A protože ataky Zápských ztroskotávaly na bezchybně pracující domácí obraně, fanoušci už se začali smiřovat s tím, že domů půjdou bez toho, aniž by viděli jediný zásah do černého. Spletli se, protože v samotném závěru byla odpískána penalta, po které vzplály emoce a kterou po jejich opadnutí proměnil Hašek.

„Kdybychom do poločasu vedli 3:0, mohli jsme mít po starostech. To bychom ovšem museli se svými šancemi naložit úplně jinak,“ ohlédl se za utkáním sportovní ředitel a šéf SK František Mašek.

„Takhle prohrané utkání nejen nás strašně mrzí. Navíc už je to třetí utkání v řadě, kdy jsme vyšli střelecky naprázdno,“ litoval ztráty bodů předseda a vedoucí domácího týmu David Vedral.

Slovan Velvary – SK Zápy 0:1 (0:0). Branka: 90. Hašek z PK. Rozhodčí Lafek, Diváků: 150.

Velvary: Šídlo - Šalda (58. Kovařík), Obrtlík, Ludvík, Nosek - Vopat (78. Kalaš), Polák (73. Tenkl), Pavlíček, Doležal - Havel - Kafka (82. Müller).