Snaha obou stran dostat se co nejdříve do vedení byla v první dvacetiminutovce takřka nulová. Obrany měly jednoznačně navrch. Domácí měli více ze hry, ale neujala se akce na jednu po ose Šimkovský-Havránek-Luong, střela Kafky z hranice šestnáctky zase prolétla jen metr nad břevnem, a ani krátce před odchodem do kabin Vopat z bezprostřední blízkosti na hostujícího brankáře Vajnera nevyzrál.

Na rozdíl o toho prvního poločasu, v tom druhém neuběhlo ani čtvrt hodiny a na ukazateli skóre svítil stav 2:0. V 56.min. se po střele Kafky míč odrazil k Šimkovskému, který plackou uklidil do za záda Vajnera. Tři minuty si pro pokutový kop došel Duong, který následně Tenkl s přehledem proměnil. PO čtyřech zmařených penaltách konečně úspěch! Poté se Jablonečtí probrali, nicméně přes platonickou převahu se jim gólmana Měsíčka překonat nepodařilo.

Z 9. ročníku memoriálu Pepy Hermanna na fotbalovém hřišti SK Slaný.
Fotbalisté SK Slaný uspořádali 9. ročník memoriálu Pepy Hermanna

Trenér poražených Jaroslav Vodička zůstal - jak je mu vlastní - nad věcí: “Co dodat, z naší strany tragický výkon a to zejména po přestávce. Brečet, hledat chyby jinde, např. u rozhodčího, to bychom byli ještě trapnější!”

Jeho protějšek Pavel Janeček pak konstatoval: “V prvním poločase jsme byli horším týmem a reparát jsme složili až po ní. Tři body zůstaly po zásluze doma.”

Slovan Velvary – FK Jablonec B 2:0 (0:0)

Branky: 56. Šimkovský, 59. Tenkl (PK), rozhodčí Černý, 180 diváků.

Velvary: Měsíček – Šimkovský, Drozda, Šustr, Chábera – Havránek, Vopat, Tenkl (81. Ptáček), Luong - Pihrt (8. Duong), Kafka (87. Moravec)