Střetnutí se hrálo ve velkém tempu a v jeho první polovině měli více ze hry domácí. Už ve 3.min. gólovou ránu Šimkovského z hranice velkého vápna stačila hostující obrana zblokovat. To se jí ale nepodařilo v 16. min., kdy Vopat uvolnil Kima a ten nedal z osmi metrů hostujícímu brankáři Lichtenbergovi šanci úspěšně zakročit - 1:0.

Po necelé půlhodině hry si ti dva svou spolupráci zopakovali. Po centru hlavičkoval Kim přesně a Velvary vedly 2:0! "Takové šance, které mi připravil Láďa Vopat jsem musel jednoduše zužitkovat," pochválil svého kapitána dvoubrankový Kim. A nechybělo mnoho a mohl se v 39. min. dokonce radovat z hattricku, opět po chytré uličce Vopata. "Tentokrát jsem se ale v koncovce nevyznamenal a pálil zbrkle nad," sypal si popel na hlavu Korejec.

Sokol Hostouň (v zelenobílém) porazil po dramatickém průběhu Zbuzany 3:2.
Bitevník Bismark Zbuzanům nestačil, Hostouň jim dala tři góly. Vrátí se domů?

Po návratu z kabin to vypadalo, jako by hostující celek někdo polil živou vodou. Ten však dokázal ze čtyř velkých příležitostí využít pouze jedinou. Kneifel dostal v 57. min. kolmou přihrávku za obranu a na jeho přesnou technickou střelu byl domácí gólman Štefan krátký.

Po utkání trenér vítězů Zdeněk Hašek konstatoval: "V prvním poločase jsme byli lepším týmem my a byla jen škoda, že jsme nevyužili více šancí. S přibývajícím časem se na zhoršujícím terénu začal více prosazovat Chlumec, ale nám se se štěstím podařilo vítězství uhájit."

Hostujícího kouče Miloše Sazimu neproměněné šance pochopitelně mrzely: "Bylo to remízové střetnutí, ale my jsme možnosti srovnat trestuhodně pozahazovali."

Slovan Velvary - FK Chlumec nad Cidlinou 2:1 (2:0). Branky: 16. a 29. Kim - 57. Kneifel. Rozhodčí: Langmajer. Diváků: 210.

Velvary: Štefan - Rubeš, Drozda, Chábera - Šustr - Šimkovský (63. Březina), Kott, Richter (88. Duong), Schneider - Vopat (90. Majid) - Kim (63. Šlegl).

Mojmír STRACHOTA


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...