„Bylo nás málo, měli jsme hodně zraněných a nemocných, takže jsme hráli zhruba s divizním mužstvem,“ hodnotil předseda fotbalových Velvar David Vedral.

Trojice hráčů chyběla Slovanu kvůli nemoci, dalšího vyřadilo ze hry zranění. „Konkrétně jde o Jakaba, který má něco s ploskou na chodidle. Jinak to bude v pohodě a v příštím zápase proti Hostouni už snad budeme kompletní,“ prozradil Vedral.

I kvůli absencím ale Velvary nestačily na svého soupeře, kterého na podzim na jeho hřišti porazily 4:0. Tentokrát naopak samy musely skousnout vysokou porážku 0:3. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre Adam Petržílka a ve 22. minutě zvýšil na 2:0 Michal Rjaska. Krátce po změně stran pak přidal třetí zásah Američan Tommy Weis a hosté už s výsledkem nedokázali nic udělat.

První trénink roku 2024 absolvovali v mrazu fotbalisté Slovanu Velvary. Vedl ho nový trenér Vasil Boev.
Vasil Boev se ujal Velvar. Pryč jsou tři velké opory, ale potěšily dva návraty

„Podali jsme špatný výkon. Šance jsme měli, ale soupeř nás trestal. Most byl dobrý a rychlý, napadal nás a pro nás to byla spíš taková kondiční příprava. S herní to moc společného nemělo,“ hodnotil velvarský předseda.

„Zápas byl na přípravu dobrý, ale výsledek špatný,“ doplnil.

Lídr skupiny B ČFL tak zatím v přípravě nepodává příliš vyrovnané výkony. Už v polovině měsíce podlehl béčku pražské Slavie na její umělce 0:2, aby si následně doma přesvědčivě poradil s rezervou Dukly Praha 3:0. Po výhře ale přišla další porážka.

Fotbalisté Hostouně odehráli první zimní přípravný zápas proti Zličínu, který porazili 3:2.
Hostouň zahájila přípravu vítězně. Mrzely obdržené góly a zranění Klimendy

Napravit dojem se pokusí Velvarští příští pátek odpoledne, kdy se na umělce v Rynholci utkají s Hostouní. Tedy dalším středočeským týmem, který si vede v ČFL nadmíru dobře.

Velvary v současnosti řeší také možné doplnění kádru. Před jarem vyměnily trenéra, jímž se stal Vasil Boev, a přišly o tři výrazné hráče – Daniela Richtera, Ondřeje Žežulku a Jana Halásze. Mužstvo proto posílili Libor Drozda a Jakub Šimkovský. Jak navíc klub prozradil na svém Facebooku, další posila je na cestě.

„Dolaďují se administrativní záležitosti, k oznámení dojde v příštím týdnu,“ lákají Velvary na svých sociálních sítích.

FK Baník Most-Souš - FC Slovan Velvary 3:0 (2:0)

Branky: 4. Petržílka, 22. Rjaska, 51. Weis.