Zápas domlouvaný od září ještě není podle mluvčího Sokola Hostouň Lukáše Horníčka definitivně schválen. Klub sídlící u hlavní ranveje ruzyňského Letiště V. Havla už ho sice na svých stránkách oznámil, ale definitivně se rozhodne až v úterý 10. ledna. „Bohužel, Slovanu do toho v domluveném termínu vlezl domácí pohár, takže by proti nám musel nasadit jen část áčka a zbytek by byla juniorka. Vzhledem k vysokým nákladům, jaké nám cesta na Slovensko a ubytování přináší, proto vše ještě jednou musí vedení klubu zvážit,“ říká Lukáš Horníček.

Nicméně zahrát si na legendárním Tehelném poli – dnes přestavěném Národním stadionem, kde se odehrála řada slavných mačů, to by bylo něco! Někteří dříve narození možná pamatují, jak tady Čechoslováci v roce 1968 porazili hattrickem Josefa Adamce Brazílii s Pelém 3:2. Nebo o sedm let později výhru 2:1 nad Anglií, po které náš tým s Viktorem, Panenkou, Nehodou či Galisem postoupil ze skupiny a nakonec vyhrál celé mistrovství Evropy. Na zápasy tehdy chodilo padesát tisíc fanoušků a ti vytvářeli úchvatný kotel.

Samostatná česká reprezentace tady hrála nešťastný zápas o postup na MS do Jižní Afriky, ale jedenadvacítka zde v roce 2000 do finále svého evropského šampionátu a padla až po dvou branách legendárního Itala Andrey Pirla.

Teď by na zrenovovaný moderní stadion nastoupili borci v podstatě bezejmenného maličkého klubu z pomezí Prahy a Kladenska, který vyšperkoval v posledních letech hlavně úspěšný podnikatel s úklidovými službami Jiří Hondl.

Co se týče zápasu na Slovanu, jeho slovo bude zásadní.

Aj vtáky chodia pešo…

Slavný zápas na Tehelnom poli sehrála československá reprezentace v roce 1975. V kvalifikaci na Mistrovství Evropy v Jugoslávii hostila favorizovanou Anglii s hvězdným Kevinem Keeganem. Jenže na stadion padla obrovská mlha a italský rozhodčí Michelotti zápas ukončil. Legendární sportovní komentátor Karol Polák se tehdy proslavil výrokem, že na Tehelnom poli je taká hmla, že aj vtáky chodia pešo…

Že se zápas opakoval, bylo dobře pro naše, v té chvíli totiž už prohrávali 0:1. A druhý den po úchvatném výkonu vyhráli 2:1 brankami Nehody a Galise. Nakonec došli až do slavného bělehradského finále šampionátu a stali se mistry Evropy.