Hostouň začala zápas úchvatně. Bylo jí plné hřiště, napadala a nutila hosty k chybám. Dvě také využila, když se po zisku balonu a rychlé souhře dostali na desítku nejprve Vegricht a pak Kulhavý. Oba zakončili výborně – 2:0.

Sokolové hráli dobře i dál, další šance už ale uspěchali ve finální fázi a stav zůstal 2:0. „A jak říká jeden nejmenovaný český trenér, to je nejhorší vedení,“ usmál se na adresu Josefa Csaplára rovněž Příbramák ve službách Hostouně – Ivan Pihávek.

Jeho tým byl aktivní ještě v úvodu druhého poločasu, na fotbal Hostouně se dobře koukalo, ale postupně začala přebírat iniciativu parta z Chomutova. Ta dobývala branku šikovného mladíka Czechowského dlouho, a když musel vystřídat zraněný ex-ligový stoper Dosoudil, dočkala se. V 86. minutě se radovala po trefě už čtyřiačtyřicetiletého Patrika Gedeona, velkého a skvělého úkazu českého fotbalu. Hostouň to nakonec mrzet nemuselo, výhru už uhájila.

„A to je pro nás hlavní. Další věci, třeba že jsme nevydrželi hrát dobře déle než hodinu, ještě můžeme řešit a pracovat na nich. Vyplatila se nám velká aktivita v úvodu, ale od šedesáté minuty jsme aktivitu opustili, soupeř vystrkoval růžky a nakonec jsme se báli o výsledek,“ přiznal jinak spokojený Ivan Pihávek.

Hostouň – Chomutov 2:1 (2:0). Branky: 12. Vegricht, 18. Kulhavý – 86. Gedeon. Rozhodčí: Hodek.

Hostouň: Czechowski – Vašák, Dosoudil (77. Viduna), Trapp, Charvát – Křižka (71. Marek), Vojtěšek, Kulhavý (92. Kulhavý), Kabele – Vegricht (77. Hájek), Laušman.