Slánský výběr měl navrch od začátku a prosadil se po necelé půlhodině, kdy s chutí hrající Dolák pohotově přihrál terprve devatenáctiletému Kostkovi (přišel ze Slovácka), který se z první trefil přesně a překonal brankáře Čížka. Hosté ale nehráli špatně. Ačkoliv přišli brzy o Mešiče, jenž musel odstoupit s krvácející ranou na hlavně, měli nejprve šanci Alberovským, který se prodral před Skhyriju, ale hlavně v závěru poločasu Petrem. Jenže skvěle zasáhl Sedlák a svým zákrokem odvrátil vyrovnání.

Slánský trenér Václav Laušman poslal v pauze na plac Houdka místo Skhryji a po chvíli také Hrobníka, jenž nahradil zraněného Doláka. Právě Houdek měl šanci zvýšit, když Čížek vyrazil centr Kostky jen k jeho nohám, ale neuspěl - spíše by se nabízela přihrávka Nádeníčkovi.

Právě Nádeníček ale zápas definitivně překlopil na stranu Slaného. To sice nejprve díky Sedlákovi přežilo možnost kapitána hostů a futsalového reprezentanta Vokouna, ale vybojoval Hrobník trestný kop z 18 metrů, k míči se postavila dvojka Ceccarelli - Nádeníček a k překvapení všech pálil druhý jmenovaný. A dokonale - 2:0! 

Hosté ještě jednou sahali po gólu, ale ránu Vokouna zase lapil v sobotu velmi jistý Sedlák a svůj tým podržel i ve vypjatém závěru, kdy už domácí předchozí kolapsy s Libiší nebo Louny nedopustili.

"V sobotu přišlo poměrně málo diváků a je to škoda. Hrál se dobrý fotbal, přestože šlo o souboj mužstev ze spodku divizní tabulky. Hrálo se tvrdě a rozhodčí Vitvar byl mnohokrát nucen tahat z kapsičky žlutou kartu. Tu viděli čtyři domácí borci a hned sedm hráčů soupeře. Navíc domácí trenér Laušman byl v závěru utkání vykázán s červenou kartou z lavičky za odkopnutí míče a tudíž zdržování hry. S vyšším trestem od DK bude ale asi muset počítat náš bývalý hráč Obrtlík, který po odpískání konce zápasu ještě na hřišti chytil pod krkem jednoho z našich hráčů a tak rovněž viděl červenou kartu. Výhra nám přinesla velmi důležité tři body, které tolik potřebujeme v boji o setrvání v soutěži," komentoval vypjatou koncovku vedoucí týmu Slaného Milan Šúr. Podle něj několik slánských hráčů přidalo ke svému fotbalovému umění srdce a to rozhodlo.

SK Slaný – SK Štětí 2:0 (1:0). Branky: 28. Kostka, 65. Nádeníček. Rozhodčí: Vitvar. Diváků: 150.

Slaný: Sedlák – Shkyria (46. Houdek), Beneš, Mihálik, Zelenka (79.Vašák), Bíba, Mareš, Dolák (52. Hrobník), Ceccarelli – Kostka (90. Herčík), Nádeníček (79. Dohnanský).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...