Chomutov vedl ještě v 80. minutě jasně 3:1 a hnal se za téměř jistým postupem. Poslední desetiminutovku ale nezvládl stejně jako některé předešlé zápasy a ostrov vyrovnal na 3:3. Postupové karty jsou nyní rozdány následně: v sobotu stačí Chomutovu jakákoliv výhra ve Františkových Lázních (kde má domácí hřiště Cheb), aby postoupil. Kladno hraje v Českém Brodu a pokud by chtělo postoupit, musí vyhrát a čekat na zaváhání severočeského soka.

Kladenští teď o to víc litují, že si vChomutově nechali dát branku na 2:1 v 94. minutě v době svého náporu. A že jen remizovali ve Slaném.

Jaká je aktuální forma posledního Chebu, to vyzkoušeli ve středu hráči SK Slaný. Těm se v sezoně proti celkům zespodu tabulky vůbec nedaří, přitom sami bojují o špičku. Tentokrát prokletí zlomili, když o jejich výhře rozhodl až střelec Novotný v 82. minutě.

Začátek jim vůbec nevyšel. Vovk nepokryl centr a teprve šestnáctiletý Orvoš poslal domácí Cheb do vedení (11.). Nevydrželo jim dlouho, protože v 20. min. Ceccarelli rozehrál ostrý roh a Mihálik se ve skrumáži hráčů orientoval nejrychleji a vyrovnal na 1:1.

Jenže pak už toho Slaňáci moc nepředváděli. Občas sice zahrozili, předvedli i jednu parádní akci, ale tu chytil Vovkovi brankář Šmejkal.

Po přestávce hrozili i domácí a hosté měli párkrát štěstí hlavně při nastřeleném břevně a následné šanci, kdy Mihálik s nasazením všech sil ve skluzu vykopl míč směřující do slánské brány.

A ta přece jen vyhráli favorizovaní hosté. V 82. min. Ceccarelli z rohu našel na přední tyči Novotného, ten předvedl elegantní rybičku a hlavou překonal Šmejkala.

Vyhrocený závěr utkání pak nezvládl při odchodu ze hřiště domácí Kravar, když strčil do Balšánka a rozhodčí Kastl jej bez váhání vyloučil.

Slánský tým si upevnil čtvrté místo a v sobotu zajíždí na Újezd Praha, kde s domácím celkem ukončí sezonu už od 10:15 hodin.

Cheb hraje s Chomutovem až odpoledne ve stejném čase jako Kladno v České Brodu. Kladenští budou outsiderovi mačkat palce, aby se mu povedl velký fotbalový zázrak, vždyť bude hrát poslední s prvním…

FK Hvězda Cheb – SK Slaný 1:2 (1:1). Branky: 11. Orvoš – 20. Mihálik, 82. Novotný. Rozhodčí: Kastl.

Slaný: Junek – Vovk, Mihálik, Javorek, Dohnanský – Balšánek – Kocourek (81. Herčík), Pospíšil – Ceccarelli, Novotný, Veselý (77. Toure).


Načítám tabulku ...