V úvodu diktovali tempo Kladeňáci a po akci Šnobla a střelec do tyče doklepával další mladík Pospíšil na 1:1. Březová až poté začala ukazovat, co předvedla v Kladně přesně před rokem. Tehdy skvělým výkonem jasně zápas opanovala a vyhrála, i tentokrát byla do poločasu lepším mužstvem. Vyrovnala ale až po přestávce, přesně v 51. minutě. Dlouholetá opora hostů, ex-ligový David Vaněček (kopával za Plzeň, Boleslav či Sokolov), prošel pěkně do vápna a jeho skvělou nabídku nemohl Peterka odmítnout - 1:1.

Jenže chybovali také Západočeši. V 60. minutě se nechal stoper po špatném odhadu přehodit, Čížek se dostal za něj a obloučkem přehodil vyběhnuvšího gólmana Martince. Byl to nakonec rozhodující moment utkání. Kladno už svou svatyni uhájilo, navíc v poslední minutě další mladík Donát ranou přes půl hřiště ztrestal risk Březové, která vyslala do vápna i brankáře Martince.

„Naštěstí po naší chybě, kdy soupeř vyrovnal, chyboval také on. Celkově jsme si ale výhru zasloužili poctivým výkonem, kluci zaslouží absolutorium za to, jak to odmakali,“ dodal Jan Pejša, a okomentoval i hektické poslední minuty, kdy hostující Daniel Nimrichter srazil Marka Tótha a pustili se do konfliktu. "První kola nervózní bývají, každý chce mít co nejdříve nějaké body. Nám se to loni nepovedlo tři kola. A pak už se čelo těžko honí," dodal kladenský trenér.

SK Kladno – FK Olympie Březová 3:1 (1:0)

Branky: 16. Pospíšil, 60. Čížek, 93. Donát – 51. Peterka. Rozhodčí: Šálková – Kastl, Šiška.

Kladno: Tesař – Stříška, Janda, Hanzlík, Ježdík (90. Procházka) – Říha (80. Růžička), Holub – Čížek, Donát, Pospíšil (80. Dejčmar) – Šnobl (68. Tóth).

Březová: Martinec – Peterka, Číž, Neudert, Nimrichter, Šaloun, Sýs, Hašek (22. Deme), Rusňák (36. Neumann), Filipec, Vaněček.