Slaný začalo nadějně, když Houdek využil nedorozumění ex-kladenského gólmana Švejdy s obranou, ale šanci nevyužil. Pak už potil spíš slánský brankář Junek, jenž dostal šanci místo Sedláka. Ránu Janošíka pod břevno vyrazil, ještě těžší zákrok pak předvedl proti dvěma střelám zblízka.

Hrozili také hosté. Důrazem se dostal do šance Bíba, ale obránce jeho pokus stačil zblokovat. Před půlí se parádním zákrokem vytáhl Švejda, když vyrazil tvrdou střelu Houdka.

Druhý poločas začal pro Slaný nadějně, červenou kartou pro domácího Longu Zimba. Ten nedovoleně bránil v úniku Nádeníčka a hostům tak od 47.minuty začala přesilovka. Jenže na tvrdou hru domácích po Bíbovi (který nemohl se zhmožděnou nohou nastoupit do druhé půle) doplatil v 51. min také Sadyk a s poraněným kotníkem nemohl pokračovat ve hře.

Nahradil ho Shkyria a vzápětí hosté dostali branku, když se po rohu před Junkem zorientoval nejrychleji Daok a zblízka, nikým nebráněn dostal míč do sítě. V 70.min. střílel po rohu dvakrát po sobě Houdek, ale ani jedna střela neprošla houštinou bránících hráčů. Tři minuty nato pálil tvrdě slánský novic Kostka, ale ani tentokrát míč neprošel k brankáři. V 76.min. vytáhlý střídající Nabe překvapil ve výskoku Junka, který neudržel míč a bylo to 2:0. V 83.min. odmítl snížení Vašák, když pálil vedle a naopak v nastaveném čase se pečetil chomutovský triumf Janošík.

"Nepovedená dohrávka v Chomutově, kdy jsme neuspěli ani proti oslabenému soupeři, který nám navíc dokázal vstřelit tři branky, určitě pohodu do naší kabiny nepřinese. Přidáme-li k tomu zranění Bíby a Sadyka, nepojede se nám na umělku do vzdáleného Chebu zrovna lehce," přiznal problémy SK Slaný vedoucí týmu Milan Šúr.

FC Chomutov – SK Slaný 3:0 (1:0). Branky: 54. Daok, 76. Nabe, 90. +2 Janošík.

Slaný: Junek - Sadyk (53. Shkyria), Mihálik, Beneš, Vašák – Bíba (46. Kostka), Mareš (80. Dohnanský), Hrobník (58. Dolák), Ceccarelli – Nádeníček (80. Danda P.), Houdek.


Načítám tabulku ...