Zatímco před rokem doma totálně selhala (0:3), na jaře už na stadionu Fr. Kloze dominovala a vyhrála tady 4:2. Kladno tak má soupeři co vracet, jeho pozice ale není snadná. Vedení klubu nedokázalo opatřit žádného aspoň trochu zkušenějšího útočníka, i proto je tým až v polovině tabulky.

To Hostouni se forvardi Hájek a teď už i Gajecký uzdravili a přijede jako vedoucí tým tabulky. Pozice favorita se zdá jasná. „Neřekl bych, derby favorita nemá nikdy a rozdíl mezi týmy je pouze tříbodový,“ nesouhlasí kouč Hostouně Zdeněk Hašek, který zná dokonale oba kluby, vždyť v Kladně sbíral první úspěchy. „Kladno má svou kvalitu a jaro, kdy jsme dominovali, se asi opakovat nebude, byť bych si to přál. Nečeká nás nic jednoduchého,“ je přesvědčen Hašek.

Domácí záložník David Čížek je jedním z hráčů, který umí skórovat a nahrazuje tak absentující útočníky. Dal už čtyři góly, v týmu Kladna je v téhle statistice nejlepší. A myslí si, že Kladno už hrálo v sezoně s kvalitnějším mužstvem než je Hostouň. "Víme, že nás nečeká nic lehkého, ale když jsme dokázali hrát vyrovnanou partii s Ústím, tak s Hostouní musíme také. Jen je potřeba být hodně zodpovědný zezadu," nabádá Čížek.

Dodejme, že Hostouň má ještě zdatnější kanonýry, aspoň aktuálně. Mykhailo Lohoyda je se šesti brankami dokonce nejlepším střelcem celé divize B (6 branek), Kamil Kulhavý je třetí s pěti góly a Štěpán Hájek umístil do soupeřových branek čtyři kousky kousky.

Hostouň dala v dosavadním průběhu sezony už 23 gólů, což je v soutěži suverénně nejvíc, když třeba ligovými vysloužilci nabité Zbuzany jen 13 a Kladno dokonce jen 10. Naopak defenzivy jsou srovnatelné, Hostouň i Kladno inkasovaly shodně po osmi brankách.

Jak to dopadne v pátek na stadionu Františka Kloze?