Pro Rakovnické je bod skutečně ziskem, protože domácí, kteří v úvodu nastoupili v tričkách s fotkou Filipa Suchého, byli ve vápně nebezpečnější. V první půli ale hrdina zápasu brankář Kabele vyčapal v jasné šanci Čížka a při další dvojšanci Procházky a Čížka mu pomohla i obrana.

Hosté slušně kombinovali, dostávali se i k zakončení, jenže to vázlo a nebezpečný centr zase odvrátil Hanzlík. Suchého kamarád byl na stoperu skvělý a lepší hráč na hřišti neběhal.

Možná Šíma, který dělal Tatranu problémy a v 55. minutě po jeho rychlém výpadu skóroval lobem osamocený Čížek.

Domácí pak sahali po zvýšení, Tatran žil těžké minuty. Tóthův centr klepl o břevno, pak i Hanzlíkova hlavička, po ní domácí žádali penaltu.

Tu však rozhodčí Haleš pískl na druhé straně, když Nesládkův prudký centr podle něj zastavil Borák rukou. „Byla jasná,“ mínil hostující kouč Radek Polášek a litoval „nenávisti“, kterou verdikt spustil. „Je neuvěřitelné, co si rozhodčí v Kladně dovolí,“ kroutil hlavou trenér Kladna Jan Pejša, jehož tým byl hodně nespokojen i s několika dalšími výroky arbitrů.

Z penalty vyrovnal Verner a zápas pak byl otevřený. Rakovničtí zlobili, domácí měli tutové šance. Jenže Richter v jedné nechal vyniknout Kabeleho a ve druhé pálil do tyče.

A tak rozhodl až penaltový rozstřel, v němž hostující Hradeckého a Kučeru vychytal brankář Vokoun, zatímco na druhé straně selhal jen Čížek.

„Bod s respektem k soupeři bereme a musíme přiznat, že soupeř měl o dvě nebo tři šance víc,“ mínil Radek Polášek a remízu vzal. „V naší situace má každý bod cenu zlata. Mančaft přebudováváme od zimy a víme, že zázraky se nedějí hned. Makáme na sto procent a co se má stát, se stane. Paradoxní je, že se slabšími týmy jste ztratili a silnější trápíme a bodujeme,“ doplnil.

Domácí Jan Pejša byl s výkonem svých svěřenců spokojen. „Jasně, že hráli za Filipa a musím je pochválit. Byly tam krásné akce, řada šancí, odmakali zápas do poslední minuty. Bohužel jsme dali jediný gól, to je málo,“ uznal.

SK Kladno - Tatran Rakovník 2:1 PK (0:0). Branky: 55. Čížek – 66. Verner (PK). Rozhodčí: Haleš. Diváci: 170.

Kladno: Vokoun – Borák, Abrham, Hanzlík, Kalina – Holub, Růžička – Čížek, Tóth (77. Pospíšil), Šíma (64. Richter) – Procházka.

Rakovník: Kabele – Hradecký, Vecka, Bredler, Vrána (77. Ryška) – Kučera, Verner, Mařík, Nesládek – Omovie, Junek.