Kladenský SK před dalším divizním zápasem ocenil své legendy Václava Šreiera a Jaroslava Chlumeckého. I pro ně pak současní fotbalisté předvedli velmi přesvědčivý výkon a potvrdili roli favorita v souboji druhého týmu tabulky s tím úplně posledním.

Domácí od začátku diktovali tempo hry a bylo jen otázkou času, kdy odskočí do vedení. Zpočátku hrozil hlavně aktivně hrající Pospíšil, jeho dvě velké šance ale zlikvidoval dobře chytající gólman Pokorný v brance hostí.

Kladno si tak muselo pomoci standardní situací. Tomáš Jankovský, který poprvé nastoupil v základu, se postavil k přímému kopu kousek před pokutovým územím a krásnou trefou do bližší šibenice poslal svůj tým do vedení. Druhou branku posléze přidal po centru a zaváhání hostujícího brankáře Dominik Šíma.

SK pak pokračoval v aktivní hře i úvodu druhého poločasu, kdy dokázal přidat další dvě přesné trefy. Už dvě minuty po přestávce si srazil balon do vlastní brány lounský Petr Fiřt. Hosté následně mohli snížit, žádná z jejich šancí se ale neujala a Kladno udeřilo počtvrté. Kombinaci ve vápně zakončil přesně Vladimír Procházka.

Zdánlivě stoprocentní výkon dostal vady na kráse až později. Domácím se zranil autor první branky Jankovský, a protože mužstvo už využilo všechna střídání, muselo dohrávat v deseti.

I proto měli v posledních dvaceti minutách nápor Lounští, kteří nakonec z poslední akce zápasu zapsali alespoň čestný úspěch. Centr uklidil do brány na zadní tyči střídající Tomáš Beneš. Domácí i tak zvítězili přesvědčivě 4:1 a v pěti jarních zápasech brali kompletních 15 bodů.

Zdeněk Hašek po utkání SK Kladno - FK Seko Louny | Video: SK Kladno

„Beru na sebe, že jsem vystřídal všech pět hráčů za stavu 4:0, protože jsem chtěl, aby si zahráli i ostatní a viděli jsme je při mistrovském utkání. Bohužel se nám zranil Jankovský, takže jsme posledních dvacet minut hráli v deseti. Tím to bylo ovlivněné – už jsme se pak nedostávali do zakončení. To beru na sebe, i inkasovaný gól jde za mnou. Neměl jsem to takhle dělat,“ hodnotil po utkání domácí trenér Zdeněk Hašek. Výhry si i tak pochopitelně vážil.

„Každé vítězství je důležité z pohledu psychiky hráčů, proto si ho vážíme. Dokud jsme hráli v jedenácti, tak jsme odehráli dobré utkání a dostávali jsme se do šancí. Vždycky se najdou chyby. Já ale beru pozitiva, mužstvo si zvyká na to, co po něm chceme hrát. Za to jsem rád. Dát doma v každém zápase čtyři góly, toho si musíme vážit. Je to ukazatel toho, že je mužstvo hodně ofenzivní,“ ocenil.

Zranění Jankovského mu pochopitelně přidělalo vrásky na čele. Těsně po zápase ale ještě nešlo říct, o jak vážný problém se jedná. „Bojíme se, vypadá to, že je něco špatně s kolenem. Řeknu, že to je jenom naražené a bude to dobré. Ale nevíme, uvidíme, co nám ukáže rentgen a sono,“ pokrčil Hašek rameny.

Jeho svěřence čeká další zápas už příští víkend na půdě Brandýsa nad Labem. Ten vyzvou Kladeňáci v sobotu od 10:15.

SK Kladno – FK Seko Louny 4:1 (2:0)

Branky: 23. Jankovský, 35. Šíma, 48. Fiřt (vl.), 64. Procházka – 90. Beneš. Rozhodčí: Nehasil. Diváků: 310.

SK Kladno: Smrkovský – Rendla, Šíma, Holub (59. Čížek), Pospíšil (59. Procházka), Jankovský, Hrubeš, Eichler, Kolářský (59. Kalina), Šnobl (59. Kafka), Houha (67. Dejčmar).
FK Seko Louny: Pokorný – Vokurka, Dolejší (77. Beneš), Hradecký, Kotlan, Jungmann, Jamrich, Kovalčík, Hasil (53. Charamza), Šimeček, Fiřt.