„Konečně jsme vyhráli venku, na což jsme čekali od začátku soutěže, takže hodnocení je dnes jasně pozitivní,“ byl rád trenér Kladna František Douděra.

Jeho hráči začali s viditelným elánem. Aby také ne, když měli v hlavách středeční skvělý pohárový výkon proti Varnsdorfu. Navíc jim hrozilo, že pokud doma zase vybouchnou, budou v tabulce sedmí, což by bylo na jednoho z favoritů soutěže hyper nízko.

Už po dvou minutách měl šanci Šíma a stejný borec brzy rozjel úvodní gólovou akci. Jeho ránu ještě Pokorný vyrazil, ale Jaroslav Kafka si počínal při dorážce moc mazaně a ranou do protipohybu otevřel skóre.

Louny ale postupně hru srovnaly a také uměly být nebezpečné. Navíc ve 44. minutě vyrovnaly ex-rakovnickým Hradeckým. „O ten gól jsme si koledovali, neběhalo nám to a nebyl to náš poločas,“ mínil trenér Douděra.

Ten do druhé části vyslal na hřiště hned trojici nových hráčů, Šnobla, Naštěstí ve druhém poločase Kladno odpovědělo gólem roku Karla Houhy. Dostal přetažený centr, opřel se do něj volejem a trefil úchvatně pod horní tyč.

Zápas byl ale dál na vážkách. Hosté lépe a víc kontrolovali míč, ale domácí hrozili brejky. Při jednou se dostali z presu a běželi 3 na 2, ale akci pokazili podobně jako Albánci v závěru čtvrtečního duelu s Čechy.

Trest přišel po chvíli, když uzdravený Pospíšil mistrně uličkou vysunul Blažka a ten zvýšil na 1:3. Následně se Pospíšil ukázal ještě jednou, to oslovil Šnobla, jenž mířil už do odkryté klece.

„Povedla se nám střídání, ale je to hlavně o klukách, ne o nás. Nicméně začali jsme kombinovat, dobře roztahovat hru, hrát naši hru. Běhalo se, hecovalo se, ve druhé půli tam prostě bylo všechno. Body si ale odváží celý tým, pro kluky je dobře, když vědí, že se mohou zastoupit,“ dodal František Douděra.

Louny – SK Kladno 1:4 (1:1). Branky: 44. Hradecký – 6. Kafka, 64. Houha, 85. Blažek, 89. Šnobl. Rozhodčí: Coufal. Diváků: 200.

Kladno: Cimrman – Houha, Rendla, Hrubeš (46. Blažek), Kolářský – Hampl (60. Pospíšil), Pihrt (46. Holub), Borák, Eichler – Kafka (70. Slabý) – Šíma (46. Šnobl).