Zatím jste půlmistrem, ale máte pouze jeden bod na druhé Zbuzany a od sedmé Březové vás dělí jen pět bodíků. Je soutěž skutečně tak vyrovnaná?
Je to obrovsky vyrovnané a já nečekal, že budeme úplně nahoře. Favoritem byly Zbuzany, ale některé ztráty měly a my toho využili. Nahoře jsem čekal také Neratovice, které se ambicemi netajily, naopak jsem nečekal, že budou tak dobří v Brandýse a na Meteoru. Výborný finiš měla Souš.

Vy jste v létě spíš oslabili a v některých zápasech, kdy vám scházeli zkušení ex-ligisté Trapp, Marek nebo Kabele, jste tahali za kratší konec (Neratovice, Březová, Zbuzany). Jsou pro tým tak důležití?
Je pravda, že nějací hráči odešli, hlavně Kolmistr. A dvojice Gajecký – Kabele vlastně promarodila celý podzim. Když se pak zranili i Trapp s Markem, neměli se mladí hráči na hřišti o koho opřít a pro ně je tohle ohromně důležité. Na druhou stranu musím mladé pochválit. Ať je to Kulhavý nebo úplní mladíčci Vegricht s Lohoydou. Ti kluci chtějí trénovat, zlepšovat se a pak ani nevadí, že neprošli vyšším fotbalem. Lohoydu jsme získali z juniorky Dukly a Vegricht hrál od malička ve Střešovicích.

Nakonec jste po dvou prohrách s Meteorem a Zbuzany mohli celý podzim pokazit, ale na Motorletu jste v posledním kole vyhráli. To byla asi úleva, ne?
To byla, protože jinak jsme mohli nadstandardní půlrok opravdu zkazit. V Jinonicích se hrálo na umělce, bývá to tam složité. My navíc museli postavit na stoperskou dvojici Vidunu s Křížkou. Hlavně ten druhý je úplně nezkušený a přesto zápas zvládli.

Táhla vás skvělá ofenziva, dali jste 41 branek a mezi nejlepšími střelci soutěže máte nejen hlavního snajpra Hájka (12 gólů), ale i další borce jako Kulhavého nebo Lohoydu s devíti trefami. Sázíte na útok?
Vždycky jsem byl zastáncem ofenzivní hry. Aby náš fotbal lidi bavil, aby měli proč na něj chodit. A musím říci, že v Hostouni chodí. Díky hodně vstřeleným gólům si také Hostouň vybudovala určitý respekt, který je důležitý. Podívejte se na Spartu. Dřív ho měla a týmy co k ní jely, tak strachy prohrávaly dva nula už v letenském tunelu. Dneska? Na Letnou se nebojí nikdo!

Co vás na podzim nejvíc naštvalo?
Určitě derby s Kladnem, odkud pocházím. Kolem zápasu (Hostouň vyhrála 2:1) vypukla zbytečná hysterie a ukázalo se, že pravda byla na naší straně. Proto raději nikdy nic rychle nehodnotím, ale počkám si, dokud nevidím ze záznamu. Zklamaly mě také zápasy ve Zbuzanech a na Meteoru, to bylo naší hrou.

Hostouň vybudoval podnikatel Jiří Hondl, vy i někteří hráči v jeho firmě dokonce pracujete. Jaké to je?
Pan Hondl práci a fotbal odděluje. Jsem u něj spokojen, dělám supervizora, co je vlastně směnový mistr v Amazonu, kde firma zajišťuje úklid i odpadové hospodářství. Co se týče fotbalu, vytáhl klub z okresního přeboru až na špičku divize. Navíc to není žádný umělý projekt. Hostouň se dnes stará o spoustu mládeže a vlastně pomáhá udržovat fotbal v regionu, aby neumřel. To by měla fotbalová veřejnost ocenit.

Přišel jste k fungujícímu týmu před rokem a půl, kde hráli prim hodně zkušení borci jako Šilhan, Motlík, Burant, Čurda. Postupně všichni z různých důvodů odešli, proč?
Naší filozofií bylo, abychom měli ve hře více pohybu. Generační obměna byla z tohoto pohledu potřebná, i když přišli také zkušení Kabele, Marek, Vašák nebo Trapp. Myslím, že tohle nám vyšlo a mužstvo hlavně pochopilo, že úspěchy budou hlavně o tvrdém tréninku. Dnes trénujeme v osmnácti až dvaceti lidech, k tomu dva brankáři. Ty máme mimochodem možná nejvyrovnanější v soutěži. Ke zkušenému Kudrnovi přišel na doporučení Pavla Drska mladý Patrik Czechowski z Dukly a mohli jsme si dovolit pustit Pettíka do Souše. Z výkonů brankářů mám skutečně radost.

A jak to bude s případným postupem, byla by Hostouň na ČFL připravena?
Jsme divizním půlmistrem, a i když je to jen slovo, pro mě něco znamená. Historicky se klubu jako Hostouň nemusí už nikdy taková věc povést. Je za tím práce mnoha lidí a proto pro mě půlmistr není jen slovem. Co se ale týče postupu, to nemá cenu předjímat. Divize je fakt vyrovnaná a budou rozhodovat maličkosti. U nás třeba to, jak se porveme s těžkým losem, kdy doma máme ty nejkvalitnější týmy a venku naopak ty, co se budou zachraňovat. To je nejhorší kombinace.