Na velmi dobře připraveném trávníku nezačali hosté vůbec špatně. Od úvodního hvizdu hráli aktivně a 12. min. využili chyby domácích a Novotný poslal míč do sítě. V 21. min. hosté divákům předvedli fotbalovou akci, jako vystřiženou z učebnice. U jejího zrodu byl Balšánek, který dal míč Pospíšilovi, ten jej posunul na pravou stranu na Ceccarelliho, který pak ostrým centrem vybídl k zakončení nabíhající Veselého s Pospíšilem. Jenže ti se k míči nedostal. Následně po jednom z četných rohů hlavičkoval z dobré pozice zcela osamocený Pospíšil, jenže branku netrefil!

Slánské nevyužité příležitosti pak domácí potrestali vyrovnávacím gólem, když se k tyči po zemi trefil přesně Kostka.

Ve 40. min. před branářem Tichotou vytvořili závar Veselý s Novotným a posledně jmenovanému ukopl obránce míč se štěstím metr před bránou na roh. Ten pak bídně domácí odvrátili přesně na nohu Kocourka, který se trefil k zadní tyči - 1:2.

Do druhé půle hosté vstoupili opět aktivně a v 50. min. totálního zmatku ve vápně soupeře nedokázali využít ani Kocourek, ani Pospíšil. Slaný hrozilo i dál, a v 69. min. dalo třetí branku. Balšánek dal míč útočně naladěnému bekovi Vovkovi, který našel Pospíšila, jenž „koníčkem“ překonal Tichotu potřetí. Zvýšit mohl Novotný, ale nedal. Místo toho po faulu Kocourka domácí v 81. minutě hlavou Řeháka snížili na 2:3, ale víc už z tlaku nedokázali. Závěr zápasu byl nervózní a po odpískání konce utkání měli rozhodčí plné ruce práce s ukočírováním zbytečných emocí, které na hřišti mezi oběma soupeři vzplály. Při odchodu do kabin si k tomu své řekli také diváci.

Realizační tým oceňuje výkon momentálně oslabeného celku, neboť k dlouhodobě zraněnému Svátovi přibyli Nádeníček, Lehner, Herčík a Říčka. Proto např. Dohnanský musel odehrát pro něj netradiční post levého obránce a na něm obstál.

Trenér Jiří Veselý tým pochválil. "Jsem spokojen, byli jsme lepším týmem, silnější na míči i v kombinaci a vyhráli zaslouženě. Domácí nám logicky dostali po snížení pod tlak, ale to bylo jen v závěru a to už jsme výsledek pohlídali," hodnotil Jiří Veselý a pochválil speciálně mladé hráče, kteří stále lépe zvládají taktické prvky.

FK Ostrov – SK Slaný 2:3 (1:2). Branky: 31. Kostka, 81. Řehák – 12. Novotný, 41. Kocourek, 69. Pospíšil. Rozhodčí: Bahník. Diváků: 150.

Slaný: Sedlák – Vovk, Mihálik, Javorek, Dohnanský – Balšánek – Kocourek (88. Toure), Pospíšil – Ceccarelli, Novotný, Veselý (90.+3 Junek).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...