Při reorganizaci soutěže a jejím rozšíření na dvě šestnáctičlenné skupiny se dá však očekávat i postup v neděli smutného mužstva. „Já jsem šťastný,“ prohlásila hlavní hvězda hostouňského fotbalu, předseda Jiří Hondl poté, co mu jeho protějšek Josef Huňáček sportovně poblahopřál k úspěchu.

„Je to prosté, domácí proměnili šance, my ne. V prvním poločase jsme měli dvě stoprocentní,“ hlesl po zápase jasně nejlepší střelec soutěže, zbuzanský Vojtěch Přeučil. Ani on v několika možnostech na brankáře Kudrnu nevyzrál, zatímco hostující gólman Víšek, který chytával v minulosti i za Kladno, neměl dobrý den a hlavně druhá branka šla jeho vrub.

Zápas každopádně divizní rámec hodně převyšoval. Srovnání třeba ze sobotním duelem Kladna se Souší bylo jako nebe a dudy. „Také se podívejte, jací hráči na obou stranách kopou,“ ucedil bývalý ligový kanonýr Kladna a později i Hostouně Jaromír Šilhan.

Hostouň poprvé udeřila na konci první dvacetiminutovky po krátkém tlaku. V něm sahali po gólech Krndžija, Vegricht i Dosoudil, jenže to ještě Víšek odolal. Ne však proti ráně Vojtěška zpoza vápna – 1:0.

Hosté pak ale několikrát sahali po vyrovnání. Co předvedla dvojka Šírl – Lička při brejku přes celé hřiště, z toho oči přecházely. Přesprintovali celý plac za sedm vteřin, a teprve Krndžijovy závory Ličku těsně před brankářem Kudrnou zastavily. Ještě smutněji bylo Zbuzanským před půlí, kdy se Ježdík dostal k dorážce a mohl se Kudrny zeptat, kam nejlépe by si míč přál. Gólman ale neuvěřitelně někdejšího dorostence Kladna vychytal. „Při kvalitě soupeře hlavně ve středové formaci jsme museli vsadit na defenzivnější taktiku s pokorou, ale dvě stoprocentní šance soupeř přesto měl,“ uznal kouč Hostouně Ivan Pihávek.

Jeho tým brzy po obrátce zápas definitivně překlopil na svou stranu. Nejdřív Vojtěšek z trestňáku nachytal Víška (gól si prohlédněte v galerii) a po chvíli se středem uvolnil po Markově uličce Vegricht a se štěstím překonal Víška potřetí.

Zbuzany sice zápas nezabalily a dál hrály výborně, ale největší šanci měl na druhé straně jejich bývalý hráč Laušman, jenž z pěti metrů málem přepůlil břevno.

„Můj jednoznačně nejlepší zápas, chtěl jsem si to užít. Odmakal to celý tým, měli jsme i potřebné štěstíčko. Snad už poslední krok zvládneme,“ radoval se hlavní hrdina nedělního podvečera v Hostouni Martin Vojtěšek.

Ten se po zimním příchodu dostával do sestavy složitě a pomohlo mu až vážné zranění opory Kabeleho (čeká ho operace). „Jsem rád, že jsem od trenéra dostal důvědu a snad ji splatil,“ usmíval se Vojtěšek.

A přiznal, že Zbuzany byly jasně nejtěžším protivníkem v soutěži. „Stáli proti nám skvělí ligoví hráči, bylo to strašně náročné. I proto jsem rád, že jsme to zvládli,“ dodal Vojtěšek a souhlasil s ním i Ivan Pihávek. „Bylo super, že jsme odskočili ve druhém poločase. Ale je to hra, dneska jsme nahoře my. Hlavně díky fyzickému nasazení obou celků to byl nadstandardní divizní zápas,“ řekl kouč Hostouně s tím, že slavit se ještě nemůže. „Pořád nám chybí bod, musíme hrát do konce.“

„Byl to pěkný zápas, který se prostě musel líbit. Bohužel pro nás měl špatný výsledek,“ dodal zklamaně zbuzanský Vojtěch Přeučil.

Hostouň – Zbuzany 3:0 (1:0). Branky: 18. a 56. Vojtěšek, 62. Vegricht. Rozhodčí: Melničuk. Diváků: 600.

Hostouň: Kudrna – Krndžija, Dosoudil, Hanuščík, Vašák (84. Kárník) – Vegricht (76. Věchtík), Marek (88. Křižka), Vojtěšek, Kulhavý – Hájek, Laušman.