Možná si někteří vzpomněl na nepovedený duel z podzimu, kdy Hostouň velmi zle zareagovala na příchod zkušeného Vaněčka na hřišti. Ten tehdy dva góly dal, jeden připravil a režíroval obrat z 1:0 na 1:3. V sobotu hrál Vaněček od začátku, ale hosté i bez nemocného Trappa na něj byli dobře nachystáni. Tedy ne v úvodu, kdy byla Březová lepší a měla i díky Vaněčkovi dvě tutovky. Ale gól nedala a místo toho se prosadil hostouňský střelec Lukáš Vegricht, který se ve třetím jarním duelu trefil už počtvrté.

V Hostouni neplatí za výborného kanonýra jen on. Góly střílí také Kamil Kulhavý, který hned po pauze napodobil branku z duelu proti Chomutovu a definitivně hosty uklidnil. A vůbec nejlepším střelcem Sokola je Štěpán Hájek, který svým jedenáctým a dvanáctým zásahem sezony stanovil konečný účet na 0:4.

Hostouň čeká za týden v neděli zápas proti dalšími aspirantovi na postup – Neratovicím. Pokud by zdolala i je, už by už postupu hodně blízko. Zápas jara se bohužel zřejmě odehraje na umělé trávě v Rynholci.

Březová – Hostouň 0:4 (0:1). Branky: 31. Vegricht, 51. Kulhavý, 73. a 76. Hájek.