„Hráči uvěřili, že cesta, po které jdeme, je správná, když se bojuje s maximálním nasazením. Byli jsme lepší ve vápně, jinak ale souhlasím, že pro hosty je výsledek trochu krutý. Mají jedenáct bod a kvalitu ukázali,“ řekl trenér Hostouně Zdeněk Hašek po zápase.

Hostouň se dostala do pohody v polovině úvodní části, kdy se prosadil poprvé po centru Lohoyda. Poté předvedl zákrok večera nový (a výtečný) brankář Hostouně Czechowski, který tutovku hostů vytáhl na tyčku. Místo toho vzápětí zvýšil Vegricht a v poslední minutě poločasu dal domácím klid třetí brankou Lohoyda.

Hostouň už si zápas pohlídala. Nejlepší hráč hostů, ex-ligový Folwarzny, sice zlobil, ale tým skvěle dirigovaný veterány Trappem a Markem mu branku nepovolil. Blízko byl naopak Kostorek, který svůj nejlepší výkon za Hostouň proměnil v nastřelené břevno.

V závěru pak mohl zkompletovat hattrick Lohoyda z penalty. Tu mu gólman lapil, ale dorážející Marek byl přesný. „Lohoyda se placení nevyhne. Na penaltu nebyl určený,“ chechtal se Zdeněk Hašek a umocnil tak dobrou náladu, která v neděli večer v Hostouni panovala.

Hostouň – Brandýs n/L 4:0 (3:0). Branky: 24. a 45. Lohoyda, 36. Vegricht, 45. Lohoyda Mykhaylo, 56. Marek. Rozhodčí: Mudra. Diváků: 240.

Hostouň: Czechowski – Vašák, Trapp, Dunderovič, Charvát – Kostorek (67. Věchtík), Marek, Kulhavý (87. Bělíček), Lohoyda (74. Zajac) – Hájek, Vegricht (83. Stojka).