Venkovní zápasy přestaly Hostouni vycházet. Po prohře v Rakovníku padli také na Meteoru, i když to tak zprvu nevypadalo. Optimismus nalil fanouškům návrat uzdraveného Trappa do sestavy a hned jeho šance. O kousek minul stejně jako Kulhavý, který byl dokonce ještě blíž, ale mířil do břevna.  

Zápasu udala nové tempo jedna ze dvou bývalých opor Velvar, které se vrátily do Meteoru. Lukáš Budějský krásně vypálil a Czechowski v bráně byl bez šance. Obrana Meteoru v čele s dalším ex-velvarákem Frohnou pak celkem v pohodě odolávala a domácí po pauze dvěma góly svoje zasloužené vítězství potvrdili. Po faulu na Hájka sice Laušman z penalty snížil, ale ve zbylých dvaceti minutách se už hosté k ničemu nebezpečnému nedostali.

A s Motorletem budou v neděli muset získat aspoň bod, i když postupovat se bude asi i z druhého místa. „Naším jasným cílem je ale první místo a nejlepší oslava by byla doma před vlastními diváky,“ říkal už po výhře nad Zbuzany šéf Hostouně Jiří Hondl.

Meteor Praha – Hostouň 3:1 (1:0). Branky: 31. Budějský, 54. Frantl, 70. Kostka - 72. Laušman

Hostouň: Czechowski – Krndžija, Trapp, Dosoudil, Vašák – Vegricht (33. Hanuščík), Marek, Vojtěšek, Kulhavý – Laušman, Hájek.

Z fotbalového utkání krajské I.B třídy Tatran Rakovník B - SK Lány (6:0)
Pralesní fotbalové léto s Deníkem. Vyhrajte tisícovku na ruku i sudy piva!
TREST. Rozhodčí Milan Matějček ukazuje jihlavskému Zoubelemu žlutou kartu v utkání, které pro něj bylo zřejmě na delší dobu poslední na nejvyšší úrovni.
Potrestaný rozhodčí Matějček: Nejtěžší utkání jsem bohužel nezvládl