Hosté přijeli do Hostouně s dobrou hrou i taktikou. Pomohlo jim, že už na konci první čtvrt hodiny šli do vedení po trefě Regnera ze standardky. Od té chvíle se šikovně stáhli a čekali na rychlé brejky. Z nich ale neudeřilo a naopak se povedlo těsně před odchodem do kabin Hostouni vyrovnat. Při standardce byl faulován ve vápně stoper Dosoudil a z nařízené penalty vyrovnal Laušman. „Pro nás skvělý gól, moc nám pomohl. Protože bylo moc těžké se do obrany Neratovic dostat,“ mínil trenér domácích Ivan Pihávek.

Ve druhém poločase pokračovalo hostouňské dobývání soupeřovy branky, byť hned v úvodu měli tutovku také hosté. Domácím pomohlo střídání, když na hřiště přišel zkušený Kabele a právě on v 76. minutě rozhodl, když využil rychlého vyjetí domácích do kontru, který uklidil podél brankáře Dědka do sítě.

Přišly nervózní okamžiky, ale domácí je ustáli a v závěru unikl Laušman, který byl faulován a musela přijít další penalta – sám postižený ji proměnil. Hosté navíc dostali červenou, už druhou v utkání.

„Hodně jsme se vytrápili, museli otáčet, o to je výhra cennější. Hřiště sice bylo připravené dobře, ale ještě to má měkký jarní podklad a moc na něm nešlo kombinovat. I proto je dobře, že jsme vyhráli a myslím, že to bylo zasloužené,“ doplnil Ivan Pihávek.

Hostouň – Neratovice 3:1 (1:1). Branky: 45. a 90. Laušman (obě z PK), 76. Kabele - 15. Regner. Rozhodčí: Vyhnanovský. Diváků: 140.

Hostouň: Kudrna – Vašák, Trapp, Dosoudil, Charvát – Laušman (90. Věchtík), Marek, Vojtěšek (56. Kabele), Kulhavý – Vegricht (70. Křižka), Hájek.