Jemu i kolegovi Martinu Čurdovi vyšly změny v sestavě. Na stoperu dali možnost dorostenci Křižkovi, tím pádem mohl jít Charvát na beka, kde cítí lépe. Vepředu pak trenéři vsadili na Kostorka, protože v útoku hrával. „Vše se vyplatilo. Křižka si vedl velmi dobře, získal zkušenosti. A Kostorek předvedl, kde se cítí nejlépe a dal i první gól,“ pochválil forvarda Hašek.

Už v první půli byli hosté nebezpečnější, jenže Kostorka a Kabeleho, jenž dostal na starosti hvězdu Motorletu Jana Rajnocha, vychytal brankář Foferka. Jinak si Kabele vedl výtečně. Však také on i Štěpán Hájek na Motorletu vyrostli a o motivaci měli postaráno.

Hájek nakonec dal v 64. minutě vítězný gól, když se krásně opřel do své obávané rány. Už v úvodu druhého poločasu však skóroval zmíněný Kostorek. Za stavu 0:2 domácí zápas zdramatizovali Maříkem, ale Hostouň už si hodně cenné body, k nimž došla bez několika zraněných opor (Marek, Trapp, Dunderovič), vzít nenechala.

„Teď si to kluci pěkně oslaví na Kyrově a po týdnu pauzy začneme s udržovacími tréninky. Chystáme i pohovory s hráči a máme rozjednány některé posily,“ dodal Zdeněk Hašek.

Motorlet – Hostouň 1:2 (0:0). Branky: 70. Mařík - 49. Kostorek, 59. Hájek. Rozhodčí: Šimek. Diváků: 100.

Hostouň: Czechowski – Vašák (75. Věchtík), Kříška, Viduna, Charvát – Vegricht (90. Stojka), Kabele (90. Linc), Kulhavý, Lohoyda (83. Zajac) – Hájek, Kostorek (89. Bělíček).