V rakovnickém hvozdu dlouho nic nenasvědčovalo tomu, že by favorit ztratil bod, i když dorazil s citelnými dírami v sestavě. Hrát nemohli zranění Trapp, Charvát, Kabele ani Kulhavý, přesto Hostouň diktovala tempo hry. Šance ale spalovala, její hráči netrefili při závarech dvakrát prázdnou bránu, a když už se povedlo Hájkovi skórovat, k nelibosti hostů viděli rozhodčí jeho ofsajd.

Po přestávce se hosté přece jen vedoucího gólu dočkali, když uzdravený bek Krndžija pláchl po křídle, přesně nacentroval na hlavu Vojtěška a  zimní posila otevřela skóre.

Po chvíli měl obrovskou možnost ke zvýšení Laušman, jenže svou skvělou jarní střeleckou formu proti výbornému brankáři Kabelemu (nedávno fantasticky vychytal i střelce Kladna) nepotvrdil.

Místo toho Tatran vyrovnal. Mistr světa v malém fotbalu Mařík natáhl k ráně z pětadvaceti metrů a výstavní trefou posadil na koně domácí. Dokonce tak vysoko, že málem jako první na jaře porazili Hostouň už v normální hrací době. Hosty však zachránila tyčka a šlo se na penaltový rozstřel.

V něm tým z Kladenska propadl. Dvě z pěti exekucí výborný Kabele vyrazil a třetí šla mimo. Domácí tak přidali další bod a mohou ještě pomýšlet na záchranu. S takovým bojem mají z loňska zkušeností habaděj.

„Pro nás je to jednoznačně ztráta. Šancí, včetně těch z kategorie vyložených, jsme měli dostatek, ale nedali jsme je a soupeř nás za to potrestal. A musíme být rádi, že vzápětí nepřidal další gól, protože šanci měl velkou,“ uznal trenér Hostouně Ivan Pihávek.

Na nic se ale vymlouvat nehodlal. „Musíme to vzít sportovně a koukat se dál. Čeká nás těžký zápas se Zbuzany a na ten se musíme připravit co nejlépe,“ dodal trenér Hostouně.

Tn. Rakovník – Hostouň 2:1 PK (0:0). Branky: 80. Mařík - 57. Vojtěšek. Rozhodčí: Cychra. Diváků: 140.

Hostouň: Czechowski – Krndžija, Dosoudil, Hanuščík, Vašák – Vegricht (79. Křižka), Marek, Vojtěšek, Věchtík – Hájek, Laušman.