Hanzlík je hodně zajímavou postavou fotbalu na Kladensku. V SK Kladno, kam přišel ze Hřebče už v šesti letech, strávil osmnáct let. Vypracoval se v ceněného hráče, o kterého stály jednu chvíli i ligové Teplice a pak působil ve třetiligových Litoměřicích. Nakonec se sice do Kladna vrátil, ale před třemi lety ho začala sužovat zranění a zdálo se, že už se na trávníky ani nevrátí, natož do vyšších soutěží.

Štěpán to ale dokázal, letos v lednu začal naskakovat do sestavy béčka Kladna a rychle se stal v v I. A třídě jeho hlavní střeleckou oporou. Fotbal prostě nezapomněl. „Cíl jsem měl jasný, dostat se postupně zase do áčka. Nějakou menší šanci jsem tam i dostal, dokonce jsem dal jeden gól,“ těší ho a doplňuje, že startů mohlo být i víc, ale zlobil ho stehenní sval.

A proč se rozhodl pro změnu dresu, když Kladno ohlásilo hodně změn a hlavně tvrdý útok na postup?

„Důvodů bylo víc. Bydlím nějakých deset metrů od hřebečského hřiště, rodiče mají u stadionu i stánek s občerstvením, a také už chtěli, aby se vrátil. Hlavně mám ale rodinu, dvě děti, budu na ně mít víc času,“ vysvětluje Štěpán Hanzlík.

V divizním derby mezi Kladnem a Slaným se body dělily po remíze 2:2. Uniká Jiří Růžička
Končí stálice Kladna, Jiří Růžička se stěhuje do Tuchlovic

Přiznává, že se mu ani nezamlouvají zmíněné změny na SK Kladno, kam přišli zvenku noví lidé do vedení i do týmu. „Chtěl jsem zkusit přípravu pod Prochym (trenérem Procházkou) a procpat se zpátky do áčka. Jenže změny v klubu mě neoslovily a v Kladně už mě nic nedrželo. Ve Hřebči jsem našel bombového trenéra (Nováka), skvělou partu a perfektní lidi okolo, kteří se mi snaží návrat ulehčit,“ chválí Štěpán malinký, ale o to výkonnější management vesnického klubu.

Nová posila SK Hřebeč Štěpán Hanzlík.Nová posila SK Hřebeč Štěpán Hanzlík.Zdroj: SK HřebečPokud bude Hanzlík zdráv a dostane se do fyzické pohody, může pořád před třicítkou svého věku patřit v divizi mezi nejlepší hráče, tak jak byl zvyklý. Jeho výhodou jsou centimetry a síla, které uplatní v soubojích, navíc ho trenér může využít jak na pozici stopera, kde začínal, tak v útoku, kde opakovaně výborně proniká do šancí a hlavně – umí je proměnit. „Myslím, že trenér Novák se mnou počítá spíš dopředu, ale když bude potřebovat, mohu kopat i vzadu. To ukáže až čas,“ je mu jedno a stejně jako ostatní Hřebečáci plánuje se správným sebevědomím, že do soutěže půjdou jako nováček sice s pokorou, ale i nejvyššími cíli. Jak je tady zvykem.

Nebo je největším favoritem divize B Kladno?

„Mají slušný mladý tým. A přišel jim Folpi (Zdeněk Folprecht), který má hodně zkušeností a fotbal umí. Těším se na ten zápas, ale určitě se budu snažit jim to znepříjemnit a zkusím jim dát nějaký gól. Druzí v tabulce klidně skončit mohou. Za námi,“ se smíchem zakončil povídání Štěpán Hanzlík.