Kladenští představili novou posilu, krajního beka Noska z Velvar. Od začátku bylo vidět, že tenhle borec bude skutečnou posilou. Ale nejen díky němu domácí od první minuty na hřišti vládli, výborně bránili a soupeře, který v minulém kole nastřílel Slanému čtyři kousky, pustili k jediné střele na bránu v 70. minutě. Navíc byla hlavička Maršálka hodně slabá.

To Kladno hrozilo od začátku, i když do velkých šancí ho pozorná obrana hostů nepouštěla. Ale do jedné přece a po Kalinově centru zakončoval Pospíšil zblízka za ex-kladenského brankáře Švejdu. „Šel jsem do skluzu a sedřel se, ale stálo to za to,“ těšilo mladičkého záložníka.

Chomutovští navíc vůbec nezvládli vstup do druhého dějství. Po pár vteřinách ještě Švejda vyčapal tutovku Čížka, ale po další chybě si vyměnili míč Tóth s Pospíšilem a ten zvýšil na 2:0. „Já chtěl ještě nahrávat Čížovi (Čížkovi) do prázdné, ale musel jsem si míč zaseknout a pak už to nebylo s přehledem jako ten první. Jenže gól je gól,“ těšilo Pospíšila.

Poté měl ještě dvě dobře šance Tóth, ale ten už neuspěl. Chomutov z platonického tlaku také nic nevytěžil a zaslouženě odjel bez bodu, s čímž souhlasila i jeho nejznámější tvář, někdejší opora Slavie Patrik Gedeon. „Nehráli jsme vůbec dobře, naopak musím vyzdvihnout výkon Kladna, protože mohlo vyhrát i vyšším rozdílem. Naštvaní můžeme být hlavně na sebe, protože z deseti hráčů – když vyjmu gólmana – pět nepodalo nadstandardní výkon, ale spíš podprůměrný. A s pěti se proti tak výborně hrajícímu Kladnu hrát nedá,“ mínil Gedeon, jemuž je 44 let, a i přesto, že ho v poli tentokrát přehrával další z mužů zápasu Antonín Holub, ukázal neskutečnou fyzičku. „Já vůbec neběhal, byl jsem v týdnu pryč a nemohl trénovat. My si prostě sedli na zadek a spíš, aniž bych to chtěl zlehčovat, to byl trénink do dalších zápasů, kde musíme hrát lépe,“ dodal Gedeon.

Naopak o dvacet sedm let mladší Tadeáš Pospíšil musel kladenské mužstvo pochválit. „Tým si sedl, řekli jsme si, že budeme jezdit po zadku a docela to vychází. Zvlášť u nás na velkém hřišti, kde jsme vsadili na křídelní hru a brejky, což pro nás bylo ideální. Všichni odvedli, co měli,“ mínil Pospíšil, který ještě dva góly za muže nikdy nedal. „Takže to asi byl můj nejlepší výkon, ale pořád tam bylo dost věcí, které mohou být lepší. Z týmového pohledu možná bylo lepší, když jsme před týdnem dali gólů šest a podělili se o to. Každopádně se v mužstvu zvedla konkurence a je to znát i na tréninku. Mně třeba pomohlo do sestavy smolné zranění Petra Růžičky, je to prostě boj,“ dodal talent Kladna.

SK Kladno – FC Chomutov 2:0 (1:0). Branky: 24. a 56. Pospíšil. Rozhodčí: Duda. Diváků: 300.

Kladno: Vokoun – Kalina, Javorek, Hanzlík, Nosek – Čížek, Holub, J. Růžička, Pospíšil (85. J. Růžička) – Procházka (85. Bagou), Tóth (79. Stříška).

Chomutov: Švejda – Maršálek (68. Vávra), Hříbal, Kubík, Příhonský – Mušovič, Gedeon, Klimeš, Svoboda – Boček, Zeman (65. Mužík).