Trenér Kladna Zdeněk Hašek nechal hlavní útočníky Šímu a Šnobla na střídačce, šanci dostali Kafka s Dejčmarem. První půle moc krásy nepobrala, ale nějaké šance si domácí vytvořili a v závěru Houha ze strany pěknou ranou na přední tyč otevřel skóre.

Po přestávce Kladnu koncovka vázla a rozhodl až Pospíšil, který nakrátko rozehrál roh, dostal se k míči zpátky, navedl si ho přes celé vápno a zamířil přesně k tyči – 2:0. V závěru se trefil po akci Holuba ještě střídající Šíma.

„Jsem spokojený, soupeř byl silný v kombinaci a kvalitní, přesto jsme ho dokázali výrazně porazit. Nebylo to tolik o soubojích jako v minulých zápasech, tentokrát se víc kombinovalo. Nás se to dařilo s větším či menším úspěchem, celkově jsme ale obstáli,“ komentoval zápas Zdeněk Hašek.

Také zdůraznil, že za výměnou hráčů nestojí výkonnost, ale spíš plán. „Jsme ve fázi jakési předsezonní přípravy, proto chceme vidět v akci všechny hráče a dát každému takový prostor, aby se mohl ukázat,“ doplnil Hašek, který by rád došel z týmem na druhou příčku tabulky, k čemuž má po sobotě dobře našlápnuto.

SK Kladno – Ostrov 3:0 (1:0). Branky: 41. Houha, 78. Pospíšil, 87. Šíma. Rozhodčí: Melichar. Diváků: 300.

Kladno: Smrkovský – Borák (46. Čížek), Kolářský, Rendla, Hrubeš – Houha (71. Procházka), Blažek (71. Holub), Eichler, Pospíšil – Dejčmar (46. Šíma), Kafka (64. Šnobl).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...