Hosté předvedli podle kouče Jana Pejši i ve značně oslabené sestavě bez Tesaře, Kaliny, Pechra či J. Procházky hlavně do poločasu výborný výkon.

Ale opět se ukázalo, že bez pořádného útočníka, kterého slavný klub není schopen sehnat, těžko mohou pravidelně bodovat – některé zákony fungují. Vrcholem byly neproměněný únik Šímy a hlavně penalta, kterou chytil Holubovi vynikající domácí brankář Sütto.

Jeho protějšek, mladičký Vokoun, inkasoval při své premiéře v áčku smolně hned z první šance Ostrova, když ho po odvráceném roku překonal Tolar.

Po obrátce navíc domácí přidali další trefu Vrbou další trefu (55.) a bylo zle.

Kladno už se nezmátořilo, maximem byla hlavička Hanzlíka do břevna.

„Musím říci, že jsme předvedli v prvním poločase asi nejlepší výkon v sezoně, jenže koncovka je pro nás začarovaná a to nás ničí. Mrzí mě i to, že mužstvo působilo po druhém inkasovaném gólu trochu odevzdaně,“ vadilo trenéru Kladna Janu Pejšovi.

Ostrov – SK Kladno 2:0 (1:0). Branky: 27. Tolar, 56. Vrba. Rozhodčí: Baum. Diváci: 425.
Kladno: Vokoun – Bartoš, Suchý, Hanzlík, Borák – Holub (82. Pechr), Růžička – Čížek (71. Richter), V. Procházka, Šíma – Tóth (82. Nesládek).

Neratovice (v modrém) porazily doma Hostouň 1:0 brankou Hrdého, který tady stíhá tahouna Hostouně, ex-ligového Marka.