Příběh dušičkový, i tak se dá derby nazvat. Dušičkové počasí s drobným deštěm a lezavou zimou dorazilo do Čech o týden později oproti zvyklostem a na mokrém hřišti hráči chvílemi připomíali bruslaře. Domácí veterán Kalina měnil obutí už po pár minutách.

Nutno dodat, že výživných minutách, protože zápas chytil velký drajv od úvodního hvizdu. Po pár vteřinách pálil Tóth, Sedlák ještě zasáhl, ale následný centr už domácí šutér hlavou uklidil do sítě. 

Slanému poskytla rychlou resuscitaci dvojice Křeček – Vimr. První využil díry v kladenské obraně a krásně vysunul Vimra, jenž Tesaře prostřelil – 1:1."Začátek byl fantastický, ale pak zase uděláme chybu, jaké děláme dokola. Náš vyhraný souboj, ale nezajistíme a inkasujeme," kroutil hlavou trenér Kladna Jan Pejša. 

Vyrovnanou hru naklánělo na kladenskou stranu její levé křídlo. Dvakrát se uvolnil Pospíšil, třetí výpad obstaral Tóth. Ten to udělal dokonale a po uvolnění  pálil do protipohybu Sedláka a vrátil vedení svým barvám.

Kladnu se povedl i vstup do druhé části, když si za obranu naběhl střelec Čížek, obešel i Sedláka a z nulového úhlu těžkou šanci proměnil na 3:1. "Z takového úhlu jsme už střílel vícekrát a pokaždé jsem trefil boční síť. I teď jsem z toho měl strach, ale vyšlo to," usmíval se autor branky. 

Ta zápas rozhodla, protože Slánští sice během druhé části měli i velké šance – ty největší Galbavý, střídající Danda a pěkná byla i rána Trnky, ale gól nedali. "Ještě jsem si míč zpracovával a koukal, kde stojí Týsa (Tesař). Škoda. Vypadá to jako debakl, ale nemyslím si, že by mezi týmy byl takový rozdíl. Vyhráli zaslouženě, ale hlavně proměňovali šance. My jich měli méně, ale měli jsme je také," mínil zklamaný Josef Galbavý, na kterého chodily před lety v Kladně tisíce diváků, však také vystřílel Kladnu postup do nejvyšší soutěže. 

Časy tyto pokrývá silná vrstva prachu, ale teď se Kladno pralo dobře a po gólu na 3:1 mělo řadu dalších možností. Kraus sice dvakrát neuspěl, Javorek po rohu mířil do břevna, ale pak zase vypálil Čížek a Sedlák nedosáhl – 4:1.

"Rozhodl ten můj první gól, protože pak Slaný hru otevřelo a my měli mraky šancí. V první půli nás přitom trochu lapili, jak drželi přes Lukáše Křečka a Macháčka střed hřiště. Měli jsme s tím problémy, ale náš druhý a třetí gól je naštěstí donutily hru otevřít," dodal Čížek, který je v závěru podzimu ve velké pohodě (6 gólů za dva zápasy). "Přiznám se, že jsem myslel na hattrick a šance tam byly. Ještě ale máme jedno kolo, tak třeba tam," dodal dobře naložený David Čížek. 

"Bylo to zasloužené vítězství. Pohybem a hrou jsme si vytvořili hodně šancí, byť tam pořád byly i chyby, které nás sráží a také nás několikrát potrestaly. Škoda, je to jen o komunikaci mezi hráči," doplnil kladenské hodnocení Jan Pejša. 

Slánský trenér Jiří Pazdera radost mít nemohl: "Z toho špatného začátku jsme se dokázali zvednout, ale pak jsme na naší pravé straně špatně dostupovali hráče. Hlavně jsme ale v poločase šli do risku, přeskupili formace. Říká se odvážnému štěstí přeje, a nám se to nepovedlo. Dostali jsme třetí gól a bylo asi rozhodnuto," konstatoval. 

Porážka ho mrzela, ale jeho tým favoritem nebyl, mohl jen získat. "A prohráli jsme o tři, což je dost kruté. Vyhrál sice lepší, ale nemuselo to být tolik. Na druhou stranu Kladno trénuje čtyřikrát týdně, to my ani náhodou. Vliv může mít i to, že máme starší tým," dodal Jiří Pazdera. 

A ještě jednotlivci pohledem Deníku: Kladnu zahráli dobře téměř všichni hráči. Kromě střelců lze vyzdvihnout ve středu pole báječného  a všeudečíhajícího Růžičku a také Kraus asi odehrál nejlepší zápas od návratu z Tuchlovic. Ve slánském dresu válel nejlíp Křeček a je jen škoda, že nemohl využít zraněných opor Mareše a Nádeníčka, zápas by byl ještě o moc lepší. Vidět byl také Trnka.

SK Kladno – SK Slaný 4:1 (2:1). Branky: 2. a 28. Tóth,  53. a 82. Čížek – 12. Vimr. Rozhodčí: Talpáš. Diváků: 400.

Kladno: Tesař - Stříška, Javorek, Nosek, Kalina - Růžička, Holub - Čížek, Tóth (83. Bagou), Pospíšil (87. Abrham) - Kraus (76. Procházka). 

Slaný: Sedlák – Kubaška, Jaráb, Macháček, Holly (62. Danda L.) – Křeček – Maroušek (46. Hansl), Trnka, Galbavý, Vimr ( 86. Volgner) – Kubík (76. Tikovský).