Štětí přijelo do Kladna prakticky pouze a jen bránit. Zaparkovaný autobus zase jednou mohl slavit úspěch, byť si domácí do poločasu šance vytvořili. Dva dobré náběhy Houhy zastavila obrana, ale ten druhý už podle rozhodčího penaltově a v téhle sezoně při exekucích bezchybný Hampl otevřel skóre.

Jenže další šance Kladno zazdilo a to samé pokračovalo po přestávce. Držení míče měli domácí drtivě na svojí straně, ale možností zakončit už bylo méně. A když, tak Eichler poslal volej mimo a Pospíšil ani nevystřelil.

Šok přišel dvacet minut před koncem, když se Štětí podařila pěkná akce, Švenger sice zachránil první ránu, ale na dorážku Skokana dosáhnout nemohl.

Pak už to byla od domácích trochu křeč, nicméně šrouby svého náporu utahovali pořád víc a víc. Šance přibývaly, až přibývaly, až nakonec přišel Folprechtův gól – negól a následně i další emoce, kdy brankář Švenger přeběhl celé hřiště, aby jako Zorro mstitel bránil napadeného Hampla.

Zdroj: Bohumil Kučera

Na výsledku už to nic nezměnilo.

SK Hřebeč - FC Chomutov 0:3 / Divize sk. B  / 21. 10. 2023
Další zahozená penalta a strach o Jablonského. Hřebeč počítala s lídrem ztráty

„Bylo to vydřené vítězství. Po několika nedotažených zápasech jsme dnes ten gól dali,“ ulevil si jeden z vůdců mužstva Kladna Michal Rendla a dodal, že podobné výhry jsou pro tým extrémně důležité. „Nepoložilo nás, že nám to z jednoho dvou závarů vyrovnali a šli jsme si za tím, to je potřeba říci,“ komentoval dění na hřišti a doplnil, co podle něj musí tým zlepšit. „Máme opravdu skvělé hráče, jen je potřeba přenést uvolněnost z tréninku do těžkého zápasu. A v divizi je to vždycky boj, to je realita,“ doplnil Michal Rendla.

Trenér Kladna František Douděra měl jasno: zápas měl být rozhodnut dříve než v závěru. „Trápíme se v koncovce, ale tým dnes musím pochválit, do šancí se přes zaparkovaný autobus dostával. V první půli tam měly být dvě penalty, písknutá byla jen jedna, pak nám dají z ojedinělé akce gól. Je to sport, naštěstí ale máme tři body,“ dodal kouč a pochválil jak hráče, kteří pomohli po zranění a z tréninku (Kolářský, Kafka), tak náhradníky Pospíšila i mladičkého Blažka, kteří hru oživili.

SK Kladno – Štětí 2:1 (1:0). Branky: 31. Hampl (PK), 88. Folprecht - 70. Skokan. Rozhodčí: Linhart. Diváků: 250.

Kladno: Švenger – Houha (46. Pospíšil), Rendla, Hrubeš, Kolářský – Eichler, Holub (75. Král), Folprecht, Hampl – Kafka (46. Blažek) – Šnobl (90. Slabý).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...