Kladno udrželo pátou příčku v divizní skupině B, a to přesto, že proti němu stál fotbalový soupeř, který na podzim vyhrál i na půdě lídra soutěže Hostouně. V Kladně ale Meteor zaspal úvod a mohl děkovat jen mizerné koncovce domácích. Za hlavy se chytali od prvních minut Tóth, Procházka i Čížek, pak přišly další šance. V úvodu druhého dějství zase Procházka z jasné pozice mířil do tyče. Přitom i Pražané hrozili, byť neměli tak jasné šance.

Když už se hra vyrovnala, v 80. minutě zabrali zkušení. Kalina zatáhl míč, posunul Holubovi a ten našel na křídle volné Čížka, jenž prudce na zadní tyč rozhodl. „Asi to nebyla moje nejjednodušší šance, ale trefil jsem to. Jsem rád,“ oddechl si David Čížek, podle něhož měli Kladenští vést už do poločasu jasným rozdílem. „Hosté také něco měli, ale my tam měli pět tutovek. Klidně to mohlo skončit třeba 6:3, protože Meteor chtěl hrát fotbal a to nám vyhovuje,“ dodal střelec zápasu.

„Výsledkově jsme spokojenější než s Rakovníkem, ale zase jsme nedali řadu šancí. Už to půle jsme měli dát čtyři. Naštěstí jsme dali aspoň jeden gól v závěru a máme zasloužené vítězství,“ ulevil si Jan Pejša.

Dobrou zprávou pro kouče je, že při dalším zranění Šímy se po delším čase zapojili do hry Kraus a Pechr.

SK Kladno – Meteor Praha 1:0 (0:0). Branka: 81. Čížek. Rozhodčí: Pálek. Diváků: 150.

Kladno: Vokoun – Borák, Abrham, Hanzlík, Kalina – Holub, Růžička – Čížek, Tóth (68. Pospíšil), Richter (85. Kraus) – Procházka (88. Pechr).

"Štěstí přálo béčku," smál se David "Áda" Stach po výhře nad Ústím
Stach ve Spartě skončil, v Kladně mu dveře rádi otevřou
Pcherský Vondrák (v zeleném) gól tentokrát nedal.
Velvary trestaly družecký zmar, Slovan zapomněl dávat góly