Že se bude jednat o zajímavé utkání bylo jasné ještě před výkopem. Souboj druhého s pátým, na obou stranách navíc řada bývalých ligových fotbalistů. Za Kladno například Jaroslav Tesař, Pavel Bartoš nebo Václav Kalina, v dresu Zbuzan zase nejlepší střelec Divize B Vojtěch Přeučil. Hosté ale ta nejznámější jména nevytasili. Mario Lička nefiguroval na soupisce kvůli zranění a Marek Kincl strávil utkání jen mezi náhradníky.

 „Bylo znát, že se tu sešlo hodně kvalitních fotbalistů a utkání se muselo oboustranně líbit. I když pro diváka by bylo asi atraktivnější, kdyby to bylo 5:4. Nicméně Zbuzany ukázaly velikou kvalitu, jejich hráči byli hodně silní na balonu,“ ocenil tým soupeře domácí kouč Jan Pejša, který byl spokojený s výkonem svých svěřenců. „Kromě standardních situací jsme soupeře do ničeho nepouštěli, naopak jsme hrozili z brejků.“ To ukázal také záložník Dominik Šíma, který se ve 26. minutě prosmýkl obranou Zbuzan a postaral se o jedinou branku zápasu.

Hosté zlepšili svoji hru na začátku druhé půle, jenže gólu se nedočkali. V posledních třech zápasech jich přitom nasázeli hned dvanáct. „Prohráli jsme zaslouženě, protože jsme nedali gól. První půli jsme prospali, ve druhé jsme se zvedli, ale neproměnili šance. Všechno je to jen o přístupu hráčů. Když nejsou koncentrovaní na 100 %, tak gól nedají,“ litoval trenér hostí Jaromír Jindráček, kterému vyšla střídání na začátku druhého poločasu. „Střídání samozřejmě pomohla, hráči z lavičky výkon zvedli. Zvýšila se agresivita ve středu pole a vytvořili jsme si šance. Ty jsme bohužel nevyužili,“ konstatoval hostující trenér. Jeho svěřenci poslali balón při jedné příležitosti těsně vedle, podruhé je vychytal domácí gólman Tesař.

Kladeňáci v závěru využívali otevřenější soupeřovy obrany, ale v několika vyložených příležitostech selhali „Vždycky je to o druhém gólu. Když padne, je to obrovské uklidnění. Takhle to mohlo ve finále dopadnou klidně obráceně. Naštěstí se tak nestalo,“ oddechl si kladenský trenér Pejša.

Kladno se díky vítězství posunulo v tabulce na čtvrté místo. Další utkání odehraje v neděli 21. 10. na hřišti Meteoru Praha.

SK Kladno – FK Zbuzany 1953 1:0 (1:0) 

Branky: 26. Šíma. Rozhodčí: Svoboda.

Kladno: Tesař – Suchý, Hanzlík, Kalina (91. Růžička) – Bartoš, Pechr, Holub, Šíma, Čížek – Nesládek (75. Richter), V. Procházka (87. J. Procházka).

Filip Ardon