Největší posilou oproti podzimu by měl být dlouholetý pilíř základní sestavy David Čížek. Někdejší velký talent, jehož si vytáhla i Příbram, vynechal půlrok kvůli zaměstnání, ale hlavně se mu narodila dcera. Čížek je nejplatnější na soupeřově polovině, dělá body. Ať už asistencemi, tak vstřelenými góly. A právě produktivita Kladnu na podzim hodně scházela, hlavně kvůli tomu je tým v tabulce divize B až třetí s šestibodovou ztrátou na vedoucí Českou Lípu.

Do přípravy se zapojí také neznámý Tomáš Daníček. Dorazil z Moravy, kde sehrál několik divizních zápasů za Bzenec. V Kladně studuje fyzioterapii, a tak mu trenéři dají možnost ukázat se.

Velvarští si zahráli také letos silvestrovský fotbálek.
Změny v týmu? Asi ano, ale Velvary se těší po letech hlavně na ples

V kolonce odchodů figuruje Petr Ježdík. Někdejší hráč Příbrami či Zbuzan staví dům, a tak by rád hrál na nižší úrovni. Jeho bráchové Jiří a Václav nastupují za Vestec v I. A třídě, a tak má "Třetí princ" namířeno tam, zatím na hostování.

Ze soupisky zmizel zatím také Lukáš Pihrt. Někdejší talent Plzně v Kladně na podzim hostoval z Velvar, kam se nyní vrátil, Kladenští by ho ale rádi opět získali. Naopak Velvary stály už koncem roku o talentované duo Kolářský – Slabý, tam se také bude jednat.

První přípravný zápas sehraje Kladno právě s Velvary už v sobotu 14. ledna od 10 hodin doma na nové umělé trávě.

Program přípravy mužů SK Kladno (pokud není uvedeno jinak, hraje se na UMT Kladno): 

14.1. 10:00 Kladno – Slovan Velvary

21.1. 10:00 Kladno – SK Hořovice

28.1. 10:00 Kladno – SK Zápy

11.2. 10:00 Kladno - Králův Dvůr

18.2. 10:00 Kladno - Mariánské Lázně (Rynholec)

25.2. 15:00 Kladno - Povltavská FA (Rynholec)

B mužstvo: 

18.2. 12:00 Kladno B - Přední Kopanina (Rynholec)

25.2. 10:00 Kladno B - Tuchlovice 

4.3. 15:00 Kladno B - Nymburk 

Začátky jsou vždy v 10:00 na umělé trávě SK Kladno.