Poločas vyhráli hosté 1:0. Krajní záložník David Čížek ale mínil, že to byl pro soupeře hodně milosrdný stav.

"Měli jsem vést minimálně 4:0. Bylo to jako v poháru se Štěchovicemi, kdy jsme měli moře šancí," povzdechl  si s tím, že jediný gól padl po akci, do které se zapletl, stejně jako Javorek.  Koncovku zkušeně zvládl zakončující mladík - pravý obránce Stříška, pro kterého to byl první divizní gól kariéry. Jinak promarněné možnosti měla na svědomí většina celku.

Brandýs trošku probrala až rázná domluva trenéra během krátké pauzy na občerstvení.

Ani po změně stran se domácí podle Čížka nedokázali nebezpečněji prosazovat, protože naráželi na dobře fungující defenzivu Kladna. To naopak svůj náskok zvýšilo potom, co se k přímému kopu postavil právě Čížek, jenž z 30 m utaženou placírkou posadil balon tzv. za háčky.

 "Myslím, že to brankář chytat nemohl. Konečně se mi to povedlo," usmíval se spokojený autor branky a vůbec se nezlobil, že v druhém poločase rozhodčí zapomněl na občerstvovací pauzičku. "Nám to pomohlo, soupeř se nemohl nadechnout k náporu. Ani jsme se o ni nehlásili," přiznal Čížek a pochválil perfektní trávník, který se o proti rok starému vzájemnému utkání k nepoznání zlepšil.

Vzhledem k postavení v tabulce byl Brandýs favoritem utkání. Je možné, že soupeře podcenil, ač jeho kapitán Folwarczny své spoluhráče varoval před sílou Kladna.

"Říkal, že si pouštěl všechna naše utkání a ve všech jsme byli lepší. Prý jsme měli mít minimálně sedm bodů. Jen jsme neproměňovali šance," uvedl Čížek a opět zalitoval, že za půl hodiny nevedli 3:0.

"Doufám, že teď už konečně začneme pravidelně bodovat," uzavřel.

Brandýs n. L. - Kladno 0:2 (0:1).
Branky: 9. Stříška, 75. Čížek.
Kladno: Vokoun - Stříška, Javorek, Pechr, Kalina - Čížek (90. Richter), J. Růžička, Holub, P. Růžička (72. Pospíšil) - Tóth (84. Dejčmar) - Kraus (79. Vl. Procházka).