Kladno přijelo na Tatran bez Pechra (dovolená), Boráka (zánět průdušek) a Jana Procházky, který byl jako trenér s ligovými žáky.

Přesto začalo výborně a do 27. minuty stihlo dvě branky. Obě dal mladíček Vladimír Procházka, pro kterého to byly první dvě trefy za muže. První hlavou k tyči po dobré práci Nesládka, druhý po zpětné přihrávce Šímy. „Bude to mít drahé a ještěže nedal třetího, to by se nedoplatil,“ smál se asistent trenéra Kladna Tomáš Procházka.

Zároveň ale mínil, že Kladno mělo přidat ještě jednu branku, aby mělo klid. „Místo toho Filip Suchý vyrobil zbytečnou penaltu v rohu vápna a my se pak trápili až do konce,“ zlobila se dlouholetá opora Kladna, která aktuálně nenastupuje a uvolnila místo právě mladým.

Penalta proměněná Vernerem pět minut před přestávkou skutečně Tatran nakopla. Ve druhé půli se mocně snažil o vyrovnání, hrozil zejména ze standardek a Kladnu se nedařilo otevřenější obranu domácích projít tak, aby dalo zlomový gól. Výsledek tak byl na vážkách až do konce, ale Kladno výhru uhájilo.

„Z Tatranu, byť se mu nedaří (vyhrál před týdnem první zápas v sezoně), je to pro nás vždycky cenné,“ dodal Tomáš Procházka.

Teď čeká mužstvo úplně jiný soupeř, ex-ligovými hvězdami nabité Zbuzany (Kincl, Lička, Dosoudil a další). Hrát se bude v sobotu od 10:15 v Kladně.

Tn Rakovník – SK Kladno 1:2 (1:2). Branky: 40. Verner Miroslav (pen.) - 12. a 27. V. Procházka. Rozhodčí: Hlaváček. Diváků: 110.

Kladno: Tesař – Bartoš, Suchý, Hanzlík, Kalina – Čížek, Holub, Růžička, Šíma – V. Procházka (88. Abrham), Nesládek (75. Richter).