Slánští sice začali pokusy Balšánka a Novotného, ale ty měly k přesnosti daleko a mnohem nebezpečnějším byl domácí celek. Jednou mu ve skórování zabránila na poslední chvíli obrana, pak dvakrát skvěle zasáhl brankář Junek, jednou dokonce vlaže na brankové čáře. Jenže ve 38. minutě nechali hosté po rohu volného nevysokého Daoka a ten hlavou otevřel skóre.

"V prvním poločase jsme předvedli poněkud ustrašený výkon a na hráčích byl patrný zbytečný respekt z lídra tabulky. Domácí měli místy značnou převahu v poli," přiznal vedoucí týmu Slaného Milan Šúr.

Vstup do druhého poločasu byl pro všechny hráče nepříjemný, poněvadž přišla silná dešťová přeháňka, která naštěstí neměla dlouhého trvání. Domácí definitivně překlopili misky vah na svou stranu v 58. minutě, kdy využili slabé chvíle slánské obrany, po pohledné kombinaci přišla přihrávka po zemi před Junka a volný Nobst pohodlně zvýšil na 2:0.

Za tři minuty navíc školáckým zákrokem vyrobil jasnou penaltu Noll a Kopta byl z penaltového bodu úspěšný - 3:0.

Teprve pak začali hosté hrát, zejména Ceccarelli byl vidět, Největší příležitost Slaného pak obětavě zhatili obránci domácích, když nejdříve střelu Pospíšila a následně Novotného dokázali zblokovat. Pak ještě nastřelil Ceccarelli z trestného kopu tyč Švejdovy branky a v 88.min. rozhodčí Hanousek odpískal pokutový kop také proti domácím, když obránce v pokut. území zahrál rukou. Penaltu proměnil s jistotou Javorek a kosmeticky upravil výsledek na 3:1.

"Dnes to z naší strany nebyla žádná sláva a tak odjíždíme s porážkou o dvě branky. Jak jsem již zmiňoval, ustrašený výkon a také řada nepřesností, potažmo také školácké chyby v obraně ulehčily domácím cestu k zisku třech bodů. Hráči musí na sobotu v Chomutově zapomenout a soustředit se na zbývající duely. Tím nejbližším je pak domácí zápas s Ostrovem, který se na nás tlačí bodově v tabulce,"

FC Chomutov – SK Slaný 3:1 (1:0). Branky: 38. Daok, 58. Nobst, 61. Kopta (PK) - 88. Javorek (PK). Rozhodčí: Hanousek. Diváků: 200.

Slaný: Junek – Vovk, Javorek, Noll, Vimr – Balšánek – Ceccarelli, Herčík (67. Stojanovski), Pospíšil, Veselý (57. Dohnanský) – Novotný (86. Říčka).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...