Jinak se ale zápas domácím fanouškům moc nelíbil. Jejich tým sice hlavně ke konci vytvořil více šancí než v předešlých domácích zápasech, ale nebylo to k ničemu. Na Šímu už nikdo nenavázal, když se neujaly hlavičky Javorka, Kolářského a pak v tutovkách selhali Čížek, Borák i Dostál. „Byl jsem na malém vápně moc sám, hlava pak moc přemýšlí,“ usmál se David Čížek.

Louny hrozily také a zejména ze standardních situací. „Těch jsme jim dávali mraky,“ nebyl spokojen trenér Kladna Jan Procházka.

Vyrovnat mohl dvakrát ex-kladenský Bagou, ale po hrubce Kolářského ho vyčapal skvěle Pettík a pak sice po rohu zblízka skóroval, ale z viditelného ofsajdu.

Až se ho lekl schovaný živý zajíc, který pak bleskově přeskákal celé hřiště a uháněl k zimáku. „Toho si tady pěstujeme, je to náš kondiční trenér,“ smál se manažer SK Petr Brabec.

Smích mu vydržel až do konce, protože Louny svoje šance nedaly včetně té největší – hlavička Švejdy přes celou branku skončila jen kousek vedle.

„Nedávali jsme šance a k tomu ty standardky včetně dlouhých autů. Těch měl soupeř moc. Také se mi nelíbil začátek druhé půle, kdy na nás začali hrát jinak a my nezareagovali dobře. Naštěstí jsme se z toho dostali a pak už jsme byli lepší. Vzadu jsme udrželi nulu, toho si cením,“ hodnotil Jan Procházka, jenž se musel obejít bez zkušených Holuba, Jeslínka i Rendly, který naskočil jen na chvilku.

A jaká je motivace mužstva, které už postoupit nemůže a sestoupit také ne? Podle kouče jednoznačná: „Do konce soutěže nechceme prohrát, snad to tímhle nezakřiknu. Kluci si hrají o svoje triko a nepřipadá v úvahu, že budeme něco vypouštět,“ rázně dodal trenér Kladna, které na jaře padlo jen doma s Brandýsem a vyválčilo zatím 26 bodů.

SK Kladno – Seco Louny 1:0 (0:0). Branka: 27. Šíma. Rozhodčí: Novotný. Diváků: 150.

Kladno: Pettík – Borák, Kolářský, Javorek, Ježdík – Dostál, Pospíšil (86. Rendla), Procházka (46. Slabý), Balšánek, Říha (46. Čížek) - Šíma (78. Šnobl).