Slánští začali jako domácí celek aktivně a vytvářeli si šance. Hosty jednou zachránil stoper Obrtlík, který kdysi ve Slaném kopával, proti Novotnému se zase dokonce dvakrát po sobě vytáhl brankář Čížek. Hlavně jeho bombu musel chvíli vydýchat. Na druhé straně podobně ostrou ránu hostů zastavila dobře postavená zeď Slaného.

Ve 35. minutě už se měnilo skóre. Pronikajícího Novotného zastavil Obrtlík jen za cenu faulu a rozhodčí Trojan neváhal odpískat pokutový kop. K míči se postavil při absenci tradičního slánského exekutora Nádeníčka výborně hrající Ceccarelli a suverénně bombou proměnil.

Závěr poločasu patřil Štětí a Lána hlavičkoval po rohu jen těsně vedle.

Slánští chtěli po pauze potvrdit náskok, ale Novotnému se to po pěkné samostatné akci nepovedlo a po centru Ceccarelliho (61.) neskóroval tým ani z jasné pozice. Aktivní Ceccarelli v 65. min. přihrál parádně Pospíšilovi, ten sice míč netrefil jak by chtěl, ale dostal se až k Veselému a mladík zkušeně zvýšil.

Dvoubrankové vedení si domácí bezpečně pohlídali, i když oslnivý divizní fotbal se už do konce zápasu nehrál.

"Ta závěrečná pasáž se opravdu jen dohrávala a líbit se nemohl, ale celkově se nám zápas povedl, od první minuty jsme byli lepší, jen jsme mohli proměnit víc šancí a být dřív klidnější. Mě i kluky z realizačního týmmu těší, že se ve hře týmu stále víc projevují věci, které nacvičujeme v tréninku," je rád trenér Slaného Jiří Veselý.

Za týden jede slánská parta do Františkových Lázní, kde dnes už sestupující Hvězda Cheb hraje a na přírodní trávě bude chtít uspět, neboť v loňské sezóně na umělce v Chebu tvrdě narazila a odvezla si výprask 3:0.

SK Slaný – SK Štětí 2:0 (1:0). Branky: 36. Ceccarelli (PK), 65. Veselý. Rozhodčí: Trojan. Diváků: 150.

Slaný: Sedlák – Vovk, Mihálik, Javorek, Dohnanský – Balšánek – Kocourek (86. Toure), Pospíšil – Ceccarelli (90. Kopřiva), Novotný, Veselý.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...