Oba týmy čeká těžké jaro. Těžší, než bylo čtvrteční (vážně příšerné) počasí. Tatran je poslední, ale umí z takových situací vybřednout. Libušín má něco nahráno, boje o záchranu ale moc nezná. Každopádně byla vzájemná konfrontace zajímavá už proto, že Baník má v sestavě několik hráčů s tatranskou minulostí (Bittengel, Houška, Abrham, Výborný).

Libušín měl i první šanci, Sejtarija ale nastřelil tyčku. Pak už vládli Rakovničtí. Vidět byla navrátilec Mařík, reprezentant v malém fotbalu, který za pomoci Vernera připravil první gól Junkovi a po přestávce naservíroval Kutafinovi zvýšení. Zato rakovnická posila z Kladna Aleš Nesládek svou šanci nedal stejně jako Černý. V závěru naopak unikl Švec a korigoval. Pro Libušín dobrý výsledek, když vezmeme v úvahu citelné oslabení jen dvanáctičlenného kádru, kdy nastoupit musel i veterán Kopřiva.

„Zápas nám velice solidně zasuploval trénink,“ pochvaloval si kouč Tatranu Radek Polášek na klubových stránkách a postěžoval si, že týmu pořád chybí kvalita ve finální fázi a má těžké nohy z přípravy. „Chybí nám lehkost a na gól se až moc nadřeme. Na to, kolik jsme měli šancí, jsou dva vstřelené góly žalostně málo. Při vším respektu k soupeři, musíme takový zápas vyhrávat vyšším rozdílem,“ dodal Radek Polášek.