Ve 12. min. poprvé zahrozily Poříčany, tvrdou střelu však brankář Sedlák vytěsnil na tyč. Za Slaný odpověděl šikovně Maroušek, který zatáhl míč a ostrý centr těsně před Nádeníčkem uklidil ve skluzu domácí obránce. Poté kryl Sedlák střelu Petra. Úspěšně si počínal v 27. min. také Sedlákův protějšek po střele posily z Hostouně Vašáka.

Ve 37.min. ale přišel z levé strany dlouhý centr přes celou bránu a Gajdosz se z voleje trefil parádně - 1:0. Pět minut nato ale překvapil povedenou střelou domácího gólmana Beneš, když míč odrazem od břevna skončil za jeho zády.

Hned po změně stran znovu Sedlák vychytal velkou šanci Poříčan. V 51.min. však kapituloval podruhé, na přesnou hlavu Petra neměl nárok. Navíc v 61.min. domácí předvedli ve dvojici rychlý protiútok a Janda pohodlně zvýšil na 3:1. Za tři minuty hosté snížili, když po centru Zímy zakončoval zkušeně Nádeníček.

V 83.min. fauloval v pokut. území slánský Krym a píská se penalta. Na pěkné umělce v Satalicích chybějí penaltové body a tak Sedlák nejprve zkontroloval vzdálenost a pak Jandovu střelu parádně vyrazil. Neúspěch při penaltě ale Janda odčinil po dvou minutách hry, když po samostatné akci zvýšil na 4:2.

"Našeho soupeře čeká na jaře boj o záchranu soutěže. Jeho značně posílený celek je po podzimu na předposledním místě, ale poříčanští činovnící o záchraně divize vůbec nepochybují. Naše borce čeká také těžké jaro a je zarážející, když k přípravnému utkání jedeme pouze v jedenácti. Nic na tom nemění ani fakt, že jarní část mistráků začíná až za pět neděl. Nastoupit tak museli čtyři "čistokrevní" béčkaři, kteří na podzim neodehráli v divizi ani minutu. Kde jsou však ti ostatní? Galbavý, Jaráb a Kubaška jsou na dovolené. Holly, Novotný, brankář Mareš a Tikovský jsou na marodce. Křeček, Mareš M. a Zelenka jsou zranění, stejně jako Volgner, Vimr a Pospíšil. Minimálně tři z posledně jmenovaných doplatili na svou zimní zábavu - futsal. Naposledy právě Pospíšil doplatil na páteční futsal a předběžná diagnóza nezní zrovna nejlépe (koleno-vazy). Další čtyři borci pak dali přednost loučení se svobodou jednoho z našich bývalých fotbalistů," hodnotil vedoucí týmu Slaného Milan Šúr..

SK Poříčany - SK Slaný 4:2 (1:1) Branky Slaného: 42.Beneš a 64.Nádeníček.

Slaný: Sedlák - Krym, Čablík, Hansl, Vašák - Beneš - Maroušek, Kubík, Trnka, Zíma - Nádeníček.