Domácí sice začali aktivně, ale narazili hlavně na skvěle bránícího Balšánka, jemuž zápas sedl a zachránil i nepřímý kop z vápna poté, co Sedlák chytil do rukou malou domů.

Pak už začali hrozit také hosté. Ještě než uplynula půlhodina hry, vysunul šikovný Vovk kolmou přihrávkou Pospíšila, který před Měsíčkem volil prudkou přihrávku a tu si srazil bránící Kalabis do vlastní brány - 0:1. Vzápětí přišel další šok. Dohnanský vydřel roh, ten pak ostrým kopem na přední tyč rozehrál Balšánek a Sváta míč hlavou poslal do sítě.

Otřesené Neratovice se zmátořily až po přestávce, kdy trenér Pavel Janeček poslal na hřiště dva čerstvé hráče a Weickert hned pořádně zahrozil. Králem druhé části byl ovšem brankář Sedlák, který vychytal nejen jeho, ale i další neratovické borce ať už to byli Nerger, Freisler i další. Hlavně v posledních dvaceti minutách už Neratovice tlačily hodně, ale hosté odolali a i bez zraněného Vovka, který po tvrdém zákroku musel odstoupit stejně jako později Bíba, už výhru uhájili.

"Kluky musím pochválit, podali velmi obětavý výkon. Dodržovali naši taktiku, a když už nás ke konci domácí zatlačili, dál všichni perfektně pracovali. Spoustu věcí ubránili a co prošlo, to lapil excelentní Sedlák," těšilo trenéra Slaného Jiřího Veselého.

Vedoucí tým Slaného Milan Šúr připomněl, že v Neratovicích se body příliš nedělají, neboť domácí na svém hřišti v divizi prohráli naposledy v říjnu 2022. "Já myslím, že v úterý na tréninku jistě trenér své svěřence za jejich výkon pochválí, za mě, coby vedoucího mužstva, dnes parádně zachytal Sedlák a spoustu dobré práce v poli odvedl Balšánek. Dnešní výhrou považuji domácí bezbrankovou plichtu s Českým Brodem za odčiněnou!" dodal Šúr.

Fotogalerie: Divize: Neratovice - Slaný

FK Neratovice-Byškovice – SK Slaný 0:2 (0:2). Branky: 26. vlastní Kalabis, 35. Sváta.

Slaný: Sedlák – Bíba, Javorek, Mihálik, Lehner – Balšánek – Sváta, Pospíšil - Vovk (66. Kocourek), Nádeníček (76. Novotný), Dohnanský (86. Veselý).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...