Po celkem vyrovnaném prvním poločase bez velkých šancí se těsně před odchodem do kabin dopustili domácí obránci fatální chyby, brankář Junek ji hasil vyražením prudké rány, ale dorážku už zvládl Šmejkal a Brandýs vedl. Slánští šli na přestávku naštvaní o to víc, že ve zbylém čase první půle ještě klidně mohli Veselým vyrovnat, ale hosté nebezpečnou situaci ubránili.

Trenér Jiří Veselý se na domácí tým v pauze zlobil a byl hodně slyšet, což zabralo. Přesto se dlouho Slanému nedařilo dostat se do vážnější šance, neboť hosté hráli soustředěně. Skulinku v jejich obraně našel až v 65. minutě Vovk, který vybojoval míč, posunul Balšánkovi, jeho bombu brankář Karmazín vyrazil míč na břevno, od něj mu míč padl na hlavu a poté skončil v síti - 1:1.

Už za čtyři minuty navíc Slaný vedlo. Míč opět získal Vovk, přihrál na střed Herčíkovi, který střelou po zemi překonal Karmazína.

Hosté zápas pochopitelně nezabalili, toužili po vyrovnání, nicméně v dalším průběhu si ani jedno z mužstev nedokázalo vytvořit žádnou vážnější šanci ke skórování, na čemž nic nezměnilo ani tříminutové nastavení.

"Do poločasu byla naše hra rozháraný, nekompaktní, chybělo mi i větší zaujetí. V přestávce tuak přšel větší fén, ale pomohlo to stejně jako některé taktické změny. Hlavně ale kluci ukázali obrovský charakter, protože zápas otočili, i když se nedařilo. Je to zdravý tým," hodnotil zápas trenér Jiří Veselý.

Připomněl, že chyběly opory Nádeníček a Bíba. Navíc po pátečním utkání v Kladně hlásilo sedm hráčů zdravotní potíže, a ta raději zrušil úterní trénink.

Hráči z lavičky ale záskok zvládli velmi dobře a třeba Vovk byl při svém prvním startu hned u obou vstřelených branek, obstál rovněž Pospíšil, který hrál poprvé v základu. Navrátilec Vimr také svou půlhodinku uhrál s grácií.

V příštím kole dojde v popředí tabulky na lámání chleba, neboť se ve třech zápasech střetne prvních šest týmů a to Kladno – Chomutov, Neratovice – Újezd a Slaný – Hřebeč.

SK Slaný – FK Brandýs nad Labem 2:1 (0:1). Branky: 65. Balšánek, 68. Herčík – 43. Šmejkal. Rozhodčí: Havránek. Diváků: 156.

Slaný: Junek – Vovk, Javorek, Mihálik, Noll – Ceccarelli, Balšánek, Herčík (90. Dolák), Veselý (63. Vimr) – Pospíšil – Novotný (80. Dohnanský).