"Ze začátku ale držel balon soupeř a herně nevypadal špatně. Vypadalo to, že si hodně zaběháme," uvedl po utkání podhrotový útočník vítězů Marek Tóth s tím, že trestali chyby, které vyrobily zadní řady soupeře.

Nejprve proměnil samostatný únik Čížek, tentýž hráč pak našel přetaženým centrem Šímu, na 3:0 zvýšil hlavou Suchý a poločasový účet podtrhl doklepnutím na zadní tyči Tóth. "V přípravě góly dávám, v mistrákách je to horší," usmíval se.

Do druhé půle Kladenští čtyřikrát prostřídali a jako první se prosadil snížením protivník, aby se chvíli na to potřetí prosadili na zadní tyči vítězové. Tentokrát to byl Richter. Závěr patřil standardkám pražského celku. Krásnou ránou do vinglu snížil z trestňáku a potom proměnil pokutový kop.

SK většinou jezdil v minulých letech do Prahy s minimálním počtem hráčů. Tentokrát jich měl trenér Jan Pejša k dispozici patnáct včetně Krause, který by se měl vrátit z Tuchlovic. "Vůbec nehrál špatně," podotkl Tóth.

Kladno: Vokoun - Abrham, Suchý, Stříška, Kalina - Čížek, Pechr, Holub, Šíma - Tóth - Kraus. Střídali: Růžička, Procházka Vl., Richter, Krsek. (ka)

Ilustrační foto.
Začínají zimní fotbalové turnaje v metropoli. I s Kladeňáky
Vyhlášení nejúspěšnějšího sportovce Slaného za rok 2018.
Vtipy, slzy, celebrity. Město Slaný velkolepě vyhlásilo sportovní hvězdy roku