V tomhle ročníku divize B je možné opravdu všechno. Ostrov, jenž zdolal i Kladno, zkolaboval v úvodu zápasu ve Slaném v koncovce a nakonec si odvezl na západ Čech drtivou porážku. Domácí jsou teď šťastní, minimálně do nedělního večera budou v tabulce třetí, což před sezonou rozhodně nečekali.

Velebí hlavně brankáře Petr Junka, který sezonu zahajoval jako dvojka za dlouholetou jedničkou Sedlákem. Ten však odcestoval na dovolenou a zdá se, že Junek už do mezi tři tyče áčka pustit nehodlá.

První penaltu vykopl nohou Novotnému už po třech minutách hry, byl to trest za faul Javorka. Pak musel gólman faulovat sám, v 7. minutě na něj šel útočník Ostrova úplně sám. Rozhodčí Nešněra nezaváhal a zase foukl pětku, jenže Kostka mířil po zemi k pravé tyči, kam se Junek vrhl a vyrazil!

Teprve pak se domácí rozdýchali, měli pár nadějných pokusů, ale ani Junek nebyl bez práce.

Velvary doma v 11. kole ČFL porazily Živanice 2:0.
Bitvu o čelo zvládly Velvary s grácií, bez Vopata nastřílely Mostu čtyři góly

Po přestávce Slaňáci nečekaně zápas ovládli. Nejdříve ve dvojnásobné šanci objevil uzdravený slánský stoper Mihálik, ale brankáře překonat nedokázal a tak se skóre měnilo poprvé v 53.minutě. To další rekonvalescent Nádeníček ve skrumáži přiťukl Pospíšilovi a ten svou první brankou za áčko poslal Slaný povedenou ranou do vedení.

Jeho tým hru ovládl. Ceccarelliho trestňák ještě proskákal vápnem a skončil těsně mimo, ale po přihrávce Novotného a přesné střele Nádeníčka už to bylo 2:0. Poslední komplikaci mohli hosté způsobit dvacet minut před koncem, jenže Junek vykopl i ránu střídajícího Nýbera a udržel dvougólový náskok.

V 74. minutě bylo hotovo. Tentokrát byl faulován Nádeníček a penaltu dostali také Slaňáci - sám sám faulovaný Nádeníček nezaváhal - 3:0. Bohumil Nádeníček se tal stal další velkou postavou utkání, vždyť nastoupil po zranění a měl bilanci 2+1. Navíc mu v první půli brankář hostů chytil famózně jasnou hlavičku.

Závěr byl ještě zajímavý: hostující Tóth dostal za faul na Novotného červenou kartu a v nastaveném čase pak Balšánek kolmicí našel střídajícího Dohnanského, který předvedl precizní zpracování a navíc přesnou střelu - 4:0.

SK Kladno - SK Štětí 2:1 / Divize sk. B  / 21. 10. 2023. Původně byla radost Zdeňka Folprechta veliká, ale teď se za svůj gól stydí. de
Folprecht férově přiznal, že se za svůj gól stydí. Jak reaguje okolí?

Trenér Slaného Jiří Veselý  přiznal, že něco takového, co se stalo v úvodu utkáéní, nikdy nezažil. "A asi nezažiju. Každopádně jsme věděli, že nás čeká mužstvo s aktuálně nejlepší formou v divizi, protože za pět zápasů udělali 13 bodů. A začátek se nám opravdu nepovedl. Naštěstí nás podržel skvěle Petr Junek a mužstvo pak začalo hrát dobře. Zejména ve druhé části, kdy už chvílemi dominovalo," byl spokojený Veselý, podle něhož jsou slánské výsedky odrazem celkové atmosféry v klubu. "A na té se podílí vedení i hráč a lidé kolem. Slaný si takovou pohodu po letech zaslouží," dodal trenér.

"Čtyři branky, které jsme vstřelili až ve druhém dějství zápasu znamenají naši vysokou výhru nad soupeřem, z jehož formy jsme měli zpočátku respekt. Samozřejmě, že dva neproměněné pokutové kopy během pěti minut, to je fotbalová rarita. Ve Slaném jsme momentálně v pohodě, a to nejen kvůli tomu, že se nám uzdravili marodi Nádeníček, Mihálik a Bíba, ale uspokojuje nás rovněž pohled na tabulku, kde jsme momentálně na třetím místě, což je pro nás opravdu skvělé," raduje se vedoucí týmu Slaného Milan Šúr.

SK Slaný – FK Ostrov 4:0 (0:0). Branky: 53. Pospíšil, 63. Nádeníček, 74. Nádeníček (pen.), 90+1 Dohnanský. Rozhodčí: Nešněra. ČK: 87. Tóth (O). Diváků: 200.

Slaný: Junek – Vovk, Mihálik (88. Stojanovski), Javorek, Noll – Balšánek – Ceccarelli (88. Dohnanský), Pospíšil, Novotný (88. Říčka), Veselý (62. Bíba) – Nádeníček (82. Herčík).